اورَه

سعید رمضانی و نوشته‌هایش

نحوه و نکات خرید ویندوز اصل(اوریجینال) و تخفیف ۱۶۰ دلاری/ویژه ویندوز هفت

۱۲۸ دیدگاه‌ها

حتما این مطلب را هم بخوانید.

Windows 7 Retail Packages

چرا ویندوز؟لینوکس که هست!:

وقتی دارید این مطلب را می خوانید یعنی می خواهید ویندوز اصل را بخرید:)

لینوکس با این که خیلی خوب است،متن باز است، مجانی است، بسیار به روز است، تقریبا ویروس ندارد و خیلی خیلی خوب است ولی نرم افزارهایی که برای ویندوز منتشر می شوند، نهایت برای مک منتشر شوند.مثلا همین محصولات آدوبی و یا حتی پیکاسای گوگل و یا حتی FeedDeamon.هیچ کدام درست و حسابی و خوشگل برای لینوکس کار نمی کند!درست که لینوکس Wine دارد و نرم افزار های مشابه مثل Gimp دارد ولی خب….

ویندوز اصل؟یعنی چی؟/من دیروز یکیش رو ۵ تومن خریدم!:

ویندوز اصل یعنی ویندوزی که مایکروسافت تایید می کند اصل است و حداقل قیمتش برای نسخه ساده ویندوز ایکس پی حدود ۵۰ هزار تومان است.

ویندوز اصل هیچ وقت ۵ هزار تومن نمی شود و حدقالش نسخه OEM ایکس پی برایتان بیشتر از ۵۰ هزار تومان آب می خورد.پس فکر نکنید که این ویندوز های ویترین مغازه های سی دی فروشی، ویندوز اصل هستند و شما با خریدن آن ها در حال تکریم کپی رایت هستید.

چرا ویندوز اصل؟:

۱-بسیاری دوست دارند حق کپی رایت و حق سازنده نرم افزار را رعایت کنند و یا عقیده دارند که ااگرمن این حق را الان رعایت نکنم، در مورد نرم افزار های ساخته شده توسط من هم رعایت نمی شود.

۲-با تدابیری که مایکروسافت در حال اندیشیدن است و با تهدید هایی که می کند، معلوم است از ونیدوز هفت به بعد حتما نسخه هایی که Genuine(اصل) نیستند با مشکل مواجه خواهند شد.برای مثال نصب Microsoft Security Essentials نیاز به ویندوز اصل برای نصب دارد.

*البته اگر اغراق نکنیم، با هزار جور ترفند می شود سر مایکروسافت را کلاه گزاشت ولی هیچ وقت این ها ویندوز اصل نمی شوند و همیشه خطر لو رفتن روشتان وجود دارد.

کدام نسخه؟:

هر نسخه ای که شما باآن راحت تر هستید را می توان خرید.سرویس پک های ۱،۲،۳ ویندوز ایکس پی و سرویس پک ۱ ویندوز ویستا. ولی پیشنهاد من جدیدترین نسخه سیستم عامل های مایکروسافت به نام Windows Seven(ویندوز هفت) است که نسخه تقریبا نهایی در بازار موجود است ولی نسخه کاملا نهایی به گفته خود مایکروسافت ۳۰ مهر ماه(۲۲ اکتبر) عرضه خواهد شد.(البته گمانه زنی هایی مبنی بر انتشار زودتر وجود دارد)

چون اگر ویندوز جدیدتر را بخرید حداقل برای دو سال(احتمالا بیشتر چون فقط به خاطر فاجعه بودن ویندوز ویستا بود که نسخه ی بعدی زودتر منتشر شد) مطمئن هستید  که سیستم عاملتان هم به روز هست و هم اصل.

کدام ویرایش؟:

بر خلاف کامپیوتر های ایرانیان که همیشه بهترین نسخه های ویندوز به علت ارزانی رویشان نصب است، مایکروسافت به خاطر جذب مشتری بیشتر ویرایش های متفاوتی از سیستم عامل هایش را به فروش می گزارد که ویرایش های ارزان تر بعضی امکانات جدیدتر را ندارند.برای مثال ویندوز ایکس پی دارای دو ویرایش اصلی Home و Professional است که ویرایش Home به علت ارزانی از سی پی یو های چند هسته ای ساپورت نمی کند و به طور پیش فرض نمی توان از قابلیت فاکس در آن استفاده کرد.

ویرایش های مختلف  ویندوز سون:Starter,Home Basic,Home Permium,Professional,Enterprice/Ultimate  است که Starter ارزان ترین و Ultimate گران ترین آن هاست.

مقایسه امکانات ویرایش های مختلف ویندوز سون:

با تشکر از neowin

همان طور که می بینید نسخه Starter اصلا به درد نمی خورد و حتی نمی توانید بیشتر از  ۴ برنامه را همزمان اجرا کند! نسخه Home Basic هم جذابیت اصلی ویندوز ویستا به بعد یعنی Aero را ندارد و خوشگل نیست! از Home Permium به بعد به درد ما می خورد.تنها عیب ویرایش Home Permium نداشتن Xp mode است(که باید سخت افزارتان توانایی اجرای این حالت را داشته باشد.پس اگر واقعا می خواهید ویرایشی خاص را انتخاب کنید حتما قبل از انتخاب توانایی اجرای سخت افزارتان رابا SecurAble امتحان کنید).به غیر از Xp mode نسخه ی Professional یا Ultimate ویژگیی ندارد که شما در موردش شنیده باشید.پس اگر به فکر پولتان هستید ویرایش Professional را به خاطر Xp mode بخرید و اگر مشکلی ندارد بروید به سراغ Ultimate.

قیمت ها؟

تصویر زیر گویای همه چیز هست:

قیمت نسخه های مختلف لایسنس های ویندوز

فرق این نسخه های مختلف؟

Full Retail یعنی یک ویندوز با بسته بندی بسیار شیک و راهنمایی کامل که می توان بر روی کامپیوتر های مختلف نصب کرد(همزمان فقط در یک کامیپوتر)- Upgrade Retail هم همان طور که از اسمش معلوم است برای به روز رسانی ویندوز قبلیتان به ویندوز سون است و به خودی خود نمی توان نصب کرد، برای همین ارزان تر است.اما OEM…..

OEM?یعنی جه؟

OEM مخفف Original Equipment Manufacture است.یعنی اورجینال بر روی دستگاهی که تولید کننده به فروش می رساند.یعنی نمی توان از روی دستگاه اولیه انتقال داد.

خط بالا همان شرح ویندوز اصل های روی لپ تاپ هاست که اگر روی کامپیوتر دیگری نصب کنید از حالت اصل بودن خارج می شوند.نسخه ی OEMای هم که به فروش می رسد و تخفیف ۱۶۰ دلاری مربوط به آن است؛همین حالت را دارد.یعنی این نسخه از ویندوز بر روی اولین مادربردی که نصب شود، دیگر نمی توان بر روی مادربرد دیگری نصب کرد.این یعنی اگر بعدا مادربردتان را عوض کردید باید ویندوز OEM جدید بخرید.این ا۲صلی ترین دلیل ارزان بودن نسخه OEM نسبت به آپگرید و Full Retail است.

تفاوت های OEM با Full Retail:

*OEM برای نسخه Ultimate حدود ۱۳۰ دلار، در نسخه Professional حدود ۱۶۰ دلار و در نسخه Home Permium حدود ۹۰ دلار ارزان تر است.

*Full Retail را می شود روی هر مادربرد و کامپیوتری نصب کرد ولی OEM فقط روی همان مادربردی که اول نصب می شود، بعدا اصل خواهد بود.شما می توانید هر چند بار که بخواهید OEM را بر روی مادربورد اولیه نصب کنید ولی نمی توانید به مادربرد و کامیپوتر دیگری اتقال بدهید.جواب مایکروسافت برای این محدودیت هم این است که ما OEM را بر ی سازندگان لپ تاپ ها و … مثل سونی و دل و … می دهیم که در محصولاتشات تقریبا تعویض ماردبورد معنایی ندارد.

تذکر:هر دو نسخه دارای محدودت نصب بودن همزمان  بر روی یک کامپیوتر هستند. اگر می خواهید همزمان بر روی چند کامپیوتر نصب کنید باید با لایستس های بیشتر بخرید که ۳ لایسنس OEM برای ویرایش Ultimate حدود ۵۵۰ دلار است.بدیهی است که لاینسنس بیشتر مساوی است با تخفیف بیشتر.

نکته:با توجه به این تاپیک انگار می شود از دل رحمی مایکروسافت استفاده کرد و وقتی که مادربورد از کار افتاد، بعد از حرف زدن با پشتیبانی ویندوز سون OEM تان را برای مادربورد جدید هم منطبق کنید.البته واضح است که این کار را باید زمان انجام داد که واقعا مادربردتان خراب شده است، چون در غیر این صورت اصلا اخلاقی نیست.

*Full Retail پشتبانی ۹۰ روزه مجانی از طریق تلفن و … دارد ولی پشتیبانی OEM مربوط به فروشنده است.بعضی فروشنده های نسخه های OEM گارانتی هم می دهند.

*همین که یسته  نسخه OEM را باز کردید، ادامه اش مربوط به مایکروسافت نیست.

*Full Retail دارای بسته بندی بسیار شکیل و راهنمای جامع است ولی OEM در بسته بندیی بسیار ساده عرضه می شود.پس اگر می خواهید خریدن ویندوز اصل را پز بدهید یا عکسی از آن در اینترنت بگزارید از خیر نسخه OEM بگزرید.

نکته:هیچ منع قانونی مبنی بر این که نمی شود افراد معمولی هم نسخه OEM را بخرند، وجود ندارد.

از کجا بخرم؟:(من هم آدرس های زیر را از جست و جو در اینترنت پیدا کرده ام و هیچ تضمینی نمی کنم-و هم اکنون هیچ کدام از این فروشگاه ها ویندوز هفت را پیش فروش نمی کنند، بلکه فقط به خاطر فروش نسخه اصلی ویستا و ایکس پی پیشنهاد می شوند)

اصلی ترین مشکل همین جا شروع می شود.چون در ایران شرکت ها و مغازه های بسیار کم تعدادی هستند که ویندوز اصل می فروشند، آن هم از نوع OEM!

 • در این تاپیک به گفته یکی از کاربران پاکچبن در پاساژ رضا ویندوز اصل با لایسنس را می فروشد.
 • سایت های Pajang, Softwareclub, Original Software ادعای فروش نسخه اصل را دارند، که SoftwareClub صراحتا اعلام می کند نسخه OEM را می فروشد.
 • اما با توجه به این آگهی شرکت ITshams هم در تبریز هم نسخه های OEM را می فروشد که بنده به شخصه با شرکت تماس گرفتم و شماره ام را برای زمان فروش به آن ها دادم.البته این فقط به خاطر نزدیکی شهر تبریز به محل سکونت بنده است؛ وگرنه من هیچ تجربه ای در این مورد ندارم.(بعد از این همه وقت بعد ارسال این پست، تجربیات زیادی پیدا کرده ام. در نهایت ویندوزم را از این شرکت خریداری نکردم، چون طی تحقیقات بعدی فهمیدم گران می دهد)
 • سایت پارسی ویندوز ۷ هم در قسمت فروشگاه محصولات بدون کرک را می فروشد و به احتمال زیاد بعد از انتشار ویندوز هفت هم، نسخه اصل را در قسمت فروشگاه قرار خواهد داد.(این سایت هم فعلا در این ویرایش از کار افتاده است)

*****لطفا اگر در خرید ویندوز اصل تجربه ای دارید، یا از محل فروشش خبری، ما را بی نصیب نگزارید.

این مطلب کپی لفت است.یعنی می توانید بدون ذکر منبع هم کپی کنید.ولی خواهشا منبع  را ذکر کنید تا دوستانی که از محل فروش و چگونگی خرید ویندوز اصل تجربه دارند ما را بی تجربه نگزارند.برچسب‌ها:

 1. فرشاد گفت:

  ایول بابا ترکوندی
  حالا برات چند دراومد این پیش خرید؟ کدومشو خریدی؟
  بعدا نیای واسه ما کلاس بزاری که ویندوز اصل خریدیا :دی

  1. admin مدیر گفت:

   فعلا که نخریدم.حدود ۱۷۰ باید تموم بشه.چون فروشنده گفت به علت این که ما به تعداد زیاد می خریم و مایکروسافت در کشورهای آسیایی و آفریفایی برنامه ارزون فروشی داره، از ۱۹۰ دلار قیمت اصلی ارزون تر در میاد.
   در ضمن من همیشه می ترکونم.مثل اون دشمن ماسک تو یه قسمت که آدامسی بود و هی می ترکید ولی نمی مرد!:)

 2. احسان گفت:

  من نسخه ۳۲ بیتی با ۶۴ بیتی ویندوز ۷ اونم اصلش رو دانلود کردم حدود ۲ ماه پیش

  1. admin مدیر گفت:

   دو ماه پیش اصلا بحث اصل بودن یا نبودن ویندوز سون نبود.چون دو ماه پیش فقط نسخه های آزمایشی بیرون بوده است.به هر حال ۹۹٫۹۹۹ درصد نسخه های دانلودی از اینترنت اصل نیستند.آن .۰۰۱ درصد هم مربوط به این است که شما توان خرید در ایران نداشته اید و دوستی در خارج از ایران ISO فایل را برای شما آپلود کرده است.

 3. سینا گفت:

  خیلی خوب بود… من فرق oem و retail و اینا رو نمی دونستم 🙂

  1. admin مدیر گفت:

   خواهش می کنم.شما هم اگر فکر می کنید می تونید جایی برای خرید ویندوز اصل را پیدا کنید، اطلاع بدید.چون می خوام این مطلب رو توی فروم ها پخش کنم، برای گشترش فرهنگ استفاده از ویندوز اصل.ممنون که به این مطلب لینک دادید.اگر عنوانش را ویرایش کنید خوب می شود، چون یک کاراکتر نابه جا آخر عنوان جا خوش کرده.

 4. رضا گفت:

  سلام.
  جالب بود .
  ولی ترجیح میدم از همون کپی ۲ هزار تومنی استفاده کنم 🙂
  البته اوبونتو هم خالی از لطف نیست

  1. admin مدیر گفت:

   ممنون؛
   من خودم با اوبونتو کار کرده ام.ولی همین که نتوانستم با SubtitleWorkshop فیلم را باز کنم، ارتباطم با اوبونتو کم تر شد.البته حتما راه حلی دارد.
   در ضمن یکی از فید خوان های معروف اوبونتو هم که هی هنگ می کرد، روی اعصابم راه رفت.برای همین ترجیح دادم ویندوز اصل بگیرم.

 5. فرشاد گفت:

  اون ماسک رو خوب اومدی :دی
  نگفتی کدومشو میخوای بخری؟

  1. admin مدیر گفت:

   نسخه Ultimate.

 6. مسعود گفت:

  سلام
  فروشگاههای لاوان هم نرم افزارهای اصلی دارند mylavan.com سری بزنید

  1. admin مدیر گفت:

   در نگاه اجمالیی که کردم(چون فایرفاکسم با سایتش مشکل پیدا کرد) فقط آنتی ویروس اصل دیدم.اگر لینک فروش ویندوز اصل را بدهید در مطلب با نام شما ذکر می کنم.

 7. sadegh گفت:

  دانلود جدیدترین و متنوع ترین وجالب ترین بازی فلش با حجم کم
  شما میتوانیدبرای دانلود بازیها ازسایت زیر بازدید کنید
  game.harajy.com

 8. نوید گفت:

  سلام دوستان
  الان سایت http://www.irfree.com ویندوز ۷ oem رو برای دانلود گذاشته دارم دانلودش میکنم نیاز به سریال و فعالسازی هم نداره و نسخه آلتیمات هستش به نظر شما این نسخه بهتره یا نسخه هایی که بعدا همراه کرک عرضه میشن و oem نیستن ؟

  با تشکر

  1. admin مدیر گفت:

   خب اون سایت irfree یک سایت warez است.فرقی نمی کنه این ویندوزی که دانلود کردین رو استفاده کنین یا ویندوز های دیگه رو.چون ویندوز برای ادامه کار باید کرک بشه.حالا فرقی نمی کنه کرکش تو خودش رفته باشه(!) یا شما دستی کرک کنین
   فقط فرقشون اینه که چندی بعد ویندوز عرضه رسمی میشه و ممکنه چند تا اشکال جزئیش رفع شده باشه(البته الان بسته های ویندوز سون در بعضی فروشگاه ها موجوده). اگه اون ویندوز رو دانلود کنین خیلی خیلی بهتره از ویندوز های فعلی است. من که پیشنهاد می کنم ویندوز اصل بخرین ولی اگه خواستین ویندوزی دانلود کنین، بگردین و ویندوز هایی که اصلا دستکاری نشده اند را دانلود کنید.

 9. فرشاد گفت:

  کجایی تو؟ بیا آپ کن دیگه دلمون تنگ شد :دی

  1. admin مدیر گفت:

   لینک دونی آپدیت می شود.(هر از گاهی:) )
   به هر حال یک چیزی هست به نام فید که اگر اضافه کنید مطلب تازه آمد می فهمید.
   شاید با مطلبی که در مورد aXXo باشد آپ کردم.این مطلب را هم قبلا برای هیچ مجله ی الکترونیکیی:) ننوشته بودم.
   خوبی؟(شکلک نیش باز)

 10. فرشاد گفت:

  بله بنده میدونم فید چیه، اینجاهم فید شده(برو حال کن) ولی چه ربطی داره؟ من میگم آپ نمیکنی تو میگی برو فید کن؟ 😀
  خوبم تو خوبی؟ (شکلک نیش خیلی باز)

  1. admin مدیر گفت:

   این کلا تو دلم مونده بود.عذاب وجدان داشتم که یکی دو نفر هر چند روز میان رفرش می کنند که شاید مطلبی زده باشم ولی نمی زنم.کلا عذاب وجدان داشتم همین.

 11. امیر گفت:

  سلام ببخشید شما مطمئنید که نسخه oem درخارج فروشش به افراد معمولی منع قانونی نداره.

  1. admin مدیر گفت:

   در توافق نامه ای که برای این نسخه های ویندوز خوندم اومده بود که” این نسخه ها برای شرکت ها ….. و کسانی که روی سیستم ها ویندوز نصب می کنند” که این آخرین جمله شامل حال شما هم میشه(اگه بلد هستید ویندوز نصب کنید.
   در ضمن سایت های خیلی معروفی این نسخه ها را می فروشند و وبلاگ های خیلی معروف تری در مورد این نسخه ها(OEM ها) می نویسند.
   اگر اطلاعات بیشتری خواستید در خدمت هر کپی رایت رعایت کننده ای هستم.

 12. امیر گفت:

  سلام دوست عزیز ببخشید که دوباره مزاحم شدم چندتا سوال دیگه داشتم.
  ۱)من به یک فروشگاه رفتم گفت xpاصل که برای خاورمیانه تولید میشه داره قیمتشهم ۳۷هزارتومن بود.میخواستم بدونم همچین نسخه ای وجود داره.درضمن پک هم داشت.

  ۲)نسخه های لینوکس در حالت عادی که پولی نیستند یعنی میشه اونارو از شرکتهای ایرانی خرید؟

  ۳)روی پک xpکه گفتم نوشته بود برای کسانی که از ویندوز ۹۵ استفاده میکنند یا ویندوز ندارند.

  ۴)در باره oemمغازه دار گفت قیمتش بین ۱۰تا۲۰هزاره وهرکی.

  ۵)میشه سایت های فروش oemبه مردم عادی رو معرفی کنید.

  1. admin مدیر گفت:

   ۱) من به شخصه تا به حال در گشت و گزار اینترنتی به همچین محصولی بر نخورده ام، ولی درباره اش بسیار شنیده ام.احتمالا موجود است. موجود هم نباشد قیمت ایکس پی اصلی که دو ورژن قبل تر از ویندوز فعلی است همین دور و بر ها باید باشد.
   ۲) اکثر نسخه های لینوکس پولی نیستند، برای مثال UBUNTU که شاید پرطرفدارترین و آسان ترین توزیع لینوکس هست، کاملا مجانی برای دانلود در سایت ها قرار گرفته و حتی سایت سازنده سی دی نصبش را به آدرس شما(حتی در ایران) می فرستد. در انجمن های لینوکسی هم افراد مایل به کمک زیاد هستند و می توانند سی دی را رایگان به شما بدهند.
   ۳)خب معلوم است باید همچین چیزی نوشته شده باشد، چون یکی از نسخه های قبلی ایکس پی همین ویندوز ۹۵ است. این نوشته تقریبا روی همه بسته های ویندوز ایکس پی موجود است.برای مثال:http://bit.ly/8HfwDS
   ۴) ممکن است نسخه OEM ویندوز ایکس پی به این قیمت باشد، زیاد هم جای شک نیست. ولی برای ویندوز ویستا و سون باید شک کرد. چون مثلا قیمت OEM ویندوز سون نسخه کامل(قیمت رسمی) ۱۷۴دلار است.
   ۵) سایت NewEgg به نوعی سردمدار فروش نسخه های OEM است.برای مثال:http://bit.ly/7wceLO
   اما شرکت های ایرانی این ویندوز را به قیمت های مختلف به فروش می رسانند.یکی از این شرکت ها “مهرسامان” است که تنها لایسنس را ۹۹ هزار تومان و لایسنس با سی دی OEM را ۱۲۹ هزار تومان به فروش می رساند. بنده نسخه OEM با سی دی را از این شرکت خریداری کردم که لایسنس تا به حال مشکلی نداشته و سی دی هم بعد از رسیدن به شرکت ارسال خواهد شد.
   اما به تازگی سایتی به نام MSmarket.ir به وجود آمده که لایسنس نسخه کامل ویندوز سون را به قیمت ۲۰ هزار تومان می فروشد. بنده برای آزمایش یک نسخه خریداری کرده ام و برای تایید اصل بودن به یکی از دوستان خارج از ایران داده ام. اگر ۲ ۳ روز دیگر پی گیر شوید، من نتیجه را به شما اعلام می کنم.

 13. امیر گفت:

  ممنون از شما که وقت گذاشتین و جواب دادین!واقعا نمیدونم چطور تشکر کنم!چون هم دیگه دلم نمیخواست از نسخه های دزدی استفاده کنم هم اینکه نمیدونستم این ویندوزهای خاورمیانه اصل یا خودش هم یه جور دزدیه وخوب کرک شده!ولی کسی رو پیدا نمیکردم بپرسم ازش!

 14. Amin گفت:

  سلام، از این سایت http://oemsoftwareonline.us
  هم میتونید نسخه OEM ویندوز ۷ را تهیه کنید.

  1. admin مدیر گفت:

   سایت جالبی است. ممنون. ولی مگر نرم افزارهای آدوبی هم OEM دارند؟ احتمالا منظور سایت لایسنس تنها است.

 15. Amin گفت:

  در مورد نرم‏افزارهای ادوبی نمی‏دونم ولی قیمتهاش که خیلی با اصل اختلاف داره

 16. mohammad niknab گفت:

  be site haye zir ham sar bezanid windows asl daran
  http://www.microsoftiran.com
  http://www.valashop.ir

  1. admin مدیر گفت:

   من که تو والاشاپ ویندوز اصل ندیدم.دقیقا تو کدوم لینک ویندوز اصل هست؟
   و این که پارتنر مایکروسافت در ایران هنوز فروشش رو شروع نکرده. طی آخرین تماس من تا آخر ژانویه فروششون راه می افته.
   اگر سایت دیگری می شناسید ممنون می شوم.

 17. مسیح گفت:

  “اما به تازگی سایتی به نام MSmarket.ir به وجود آمده که لایسنس نسخه کامل ویندوز سون را به قیمت ۲۰ هزار تومان می فروشد. بنده برای آزمایش یک نسخه خریداری کرده ام و برای تایید اصل بودن به یکی از دوستان خارج از ایران داده ام. اگر ۲ ۳ روز دیگر پی گیر شوید، من نتیجه را به شما اعلام می کنم.”

  سلام
  می خواستم ببینم نتیجه چی شد از این سایت بخریم یا نه؟
  ممنون

  1. admin مدیر گفت:

   ۲ ۳ هفته ای است درگیر هارد مشکل دار مکستورم شده ام و برای همین وقت نکردم تجربیاتم را انتقال بدم:)
   لایسنس هایی که ۲۰ هزاری یا ۹۰ هزاری یا ارزان هستند ۹۹ درصد لایسنس های MSDN هستند. MSDN هم نوعی شبکه عضوینی مایکروسافت هست. مایکروسافت به اعضای MSDN لایسنس مجانی ویندوز سون داده اما فقط برای تست. یعنی استفاده از این لایسنس:
   ۱-برای کارهایی به غیر از تست غیرقانونی است.یعنی نباید با آن لایسنس ایمیل چک کنید یا گیم بازی کنید.
   ۲-این لایسنس ها فقط برای افراد عضو هستند و شما نباید از آن استفاده کنید.
   همان طور که دیدید گفتم “نباید” . یعنی با آن لایسنس ۲۰ هزاری میتوانید همه کارهای ویندوز اورجینال را بکنید ولی غیرقانونی است و احتمال هر چند کم گیر دادن مایکروسافت هست.
   ——————————————
   اگر وقت شد تجریبات اورجینالیتی(!) در ایران را انتقال خواهم داد.
   —————————————————
   در ضمن در این مدت فهمیدم این لایسنس OEM هم غیرقانونی است تنها بخرید. مرا برای پست بعدی تشویق کنید:دی

 18. مسیح گفت:

  با سلامی دوباره
  بنده یک دانشجو هستم و دارای بک لپ تاپ با ویندوز ویسنای اصل اما بعلت کند بودن آن قصد کردم ۷ نصب کنم و همچنین می خواهم بتوانم آن را update کنم پول اضافی هم ندارم که بدهم(اگه داشتم مشکلی نبود)حال می خواستم ببینم چقدر احتمال بلوک شدن این نوع لایسنس که ۲۰ تومن قیمتش هست وجود دارد؟
  با تشکر

  1. admin مدیر گفت:

   ویندوز های کرک شده هم آپدیت می شوند ولی با ممکن است درست آپدیت نشوند یا یک هویی اصلا دیگر آپدیت نشوند. شما می توانید نسخه آپدیت را برای ویندوز ویستای خود بخرید که ارزان تر از نسخه تنهای ویندوز سون است(در حدود قیمت OEM ).
   در ضمن پول ویندوز پول اضافی نیست. چون مبنای کارهای شما را تشکیل می دهد.
   در مورد ۲۰ هزار تومانی هم همان طور که گفتم از دو مورد مشکل دارند. یکی که مایکروسافت صریحا اعلام می کند این نوع سریال برای غیر صاحبان اکانت MSDN غیرقانونی است. و دوم این که این نوع سریال از نظر قانونی فقط برای تست است نه برای کارهای روز مره.
   می بینید که غیرقانونی است. اما آیا مایکروسافت گیر خواهد داد؟
   خب حداقل تا چند ماه که ویندوز سون کاملا جا بیفتد و سرویس تشخیص ویندوز اصل سون کامل تر شود نه گیر نخواهد داد. بعد از آن هم احتمال گیر دادن زیاد نیست.
   اگر هدفتان فقط اپدیت شدن است من مشکلی برای ۲۰ هزار تومانی نمی بینم. زیرا فوقش چندین ماه بعد مشکل پیدا می کند که تا آن وقت هم شما استفاده به ازای پول ناچیزتان(در مقابل قیمت اصلی) کرده اید.
   در ضمن این نوع سریال در سایت هایی مثل Ebay حتی با قیمت ۴ ۵ دلار نیز موجود است. بنابراین اگر دسترسی دارید می توانید از سایت های خارجی بخرید.

 19. Andishe Rastani گفت:

  اقا من یک سوال دارم:
  sign off version !!!
  یعنی چی؟

  1. admin مدیر گفت:

   @Andishe Rastani,
   من اطلاعاتی در این مورد نداشتم اما بعد از کمی جست و جو این طور فهمیدم که Sign Off version به ورژنی از برنامه می گویند که برای مراحل تست و … آماده است و هنوز برای عرضه مناسب نیست.چیزی عقب تر از نسخه بتا.

 20. Andishe Rastani گفت:

  والا فرمایش شما محترمه وتی من به طور اتفاقی چندین نسخه ویندوز سون رو دیدم که build 7600 16385 RTM retail هست و زیرش نوشته sign off versio
  اینه مه فکر نکنم منظورشون ابتدایی باشه چون buil version 7600 16385
  آخرین نسخه ویندوز سون تا حالا هست . نظر شما چیه؟

  1. admin مدیر گفت:

   @Andishe Rastani,
   آخرین نسخه ویندوز سون باید ۷۶۰۰٫win7_gdr.091207-1941 یا بالاتر باشد.
   نسخه RTM هم چیزی شبیه به توضیح (شاید اشتباهی) من در مورد sign off version است فقط با فرق این که RTM آخرین نسخه قبل از عرضه رسمی است.
   فکر نکنم بعد از چند ماه عرضه ویندوز سون دیگر بتوان کلمه RTM را در مقابل نسخه ویندوز دید.
   ——————————————
   ممنون می شوم دقیقا ذکر کنید که کلمه sign off version را کجا دیده اید.مثلا در پایین دسکتاپ یا …
   (چون اکر در جلوی rtm این کلمه نوشته شده باشد، توضیح من غلط است و باید دنیال پاسخ مناسب باشم)

 21. محمد گفت:

  بابا ایول

 22. با سلام خدمت تمام دوستان و عرض خسته نباشید به تمامی عزیزانی که این پیج رو مثل من تاآخر خواندند …

  دوستانی که مایل به خرید لایسنس های اصلی محصولات مایکروسافت با قیمت مناسب هستند : می توانند به آدرس زیر مراجعه کنند …

  http://www.m3buy.com/index.php?view_content=3

  با تشکر

  1. admin مدیر گفت:

   @حسین چکامه,
   این نوع سریالی که می فروشید سریال های MSDN مایکروسافت هستند.
   دقیقا با همین قیمت یک وب سایت دیگر در حال فروش بود که بسته شد(البته هنوز پشتیبانی می کنند ولی فروش نه)و قرار شد با فرد دیگری به فروش برساند که شاید شما باشید.
   به هر حال این نوع لایسنس ها فقط برای اعضای MSDN قانونی است آن هم فقط برای آزمایش و تجربه نه استفاده کامل. برای استفاده من و شما قانونی نبوده و مادام العمر نیز نمی باشد. ممکن است روزی برایش مشکل پیش بیاید همان طور که برای بعضی مشتری های فروشنده قبلی هم اکنون پیش آمده(البته ایشون پشتیبانی کامل دارند)

 23. سلام مجدد

  تمامی لایسنس ها از نوع Ratail (تست شده توسط نرم افزار Microsoft Pidx Check ) می باشند

  و عرض کنم که بنده خودم شخصا از یکی از لایسنس های Windows 7 Ultimate استفاده می کنم و الان پس از یک سال و نیم مشکلی نداشتم و کم کم هر دو روز یک بار ویندوز رو آپدیت می کنم …

  به قول دوستمون گفتنی حالا اگه بعد از مدت طولانی مثلا ۲- ۳ سال بعد مشکلی پیش بیاد : بازم به اندازه پولی که دادید استفاده کامل رو از یک لایسنس اصل و خدمات مایکروسافت رو بردید …

  بخش فروش لایسنس های قانونی و دائمی Microsoft همراه با گارانتی بازگشت پول در صورت عدم رضایت مشتری …

  http://www.m3buy.com/index.php?view_content=3

  لیست قیمت محصولات :
  http://www.m3buy.com/userfiles/image/Microsoft%20Logo.jpg

  با تشکر از توجه شما

  1. admin مدیر گفت:

   شما و شخصی که قبلا همین لایسنس ها رو می فروخت باید بدونید که نباید به این لایسنس ها دائمی و قانونی بگویید.
   قانونی نیستند، چون فقط برای استفاده اعضای MSDN تهیه شده اند و حتی اعضای MSDN هم فقط برای تست باید استفاده کنند.
   دائمی هم نیستند چون ممکن است به دلیل بالا مایکروسافت لایسنس ها را بن کند، همان طور که لایسنس بعضی ها بن شده بود.
   و این که شما از یک سال و نیم پیش از ویندوز سون استفاده می کنید؟ قبل از ارائه رسمی توسط مایکروسافت؟

 24. دستت درد نکنه. خیلی توضیحات جامعی بود و خیلی به دردم خورد.

  من دنبال نسخه Upgrade retail هستم. فروشگاه پاکچین میگه هنوز نسخه Upgrade برای خاورمیانه عرضه نشده و فقط نسخه Full Retail رو دارن. یکی دو جای دیگه هم دیدم که فقط نسخه Full Retail رو میفروشن. مثلا این فروشگاه:

 25. یک دوست گفت:

  سلام

  جناب ادمین

  شما از کجا مطمئن هستید که نسخه های MSDN حتی Retail آنها نسخه های هستند که جهت تست کار کنان MSDN هست و نسخه ۱۰۰% اورجینال نیستند!!!

  آیا مدرک و سند درست و تایید شده ای دارید ؟

  1. admin مدیر گفت:

   @یک دوست,
   این سند خود مایکروسافت:
   http://msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads/cc150618.aspx
   و این هم تاپیکی که من طی تحقیقاتم باز کردم در همین مورد:
   http://www.sevenforums.com/general-discussion/53553-msdn-serials-just-subscriber-promotion-only.html

 26. سلامی مجدد خدمت تمامی مطالعه کنندگان این صفحه

  تمامی لایسنس هایی محصولات Microsoft که ما عرضه می نماییم از نوع Retail می باشد که به صورت ( CCH ) تهیه می شوند !

  تابحال هیچ یک از آنها Block یا بن نشده , فقط عده ای گزارش دادند که لایسنس آنها تایید نمی شود که دلیل تایید نشدن آنها را برایتان در ذیل عنوان خواهم کرد :

  ۱- به علت بروز نبودن تاریخ سیستم

  ۲- به علت مشکل در اتصال اینترنت

  ۳- مشکل در IP سرویس دهنده اینترنت

  ۴- استفاده از نرم افزار هایی که IP اینترنت را تغییر می دهند

  !!! در حال حاظر به علت استقبال زیاد مشتریان از لایسنس ها ( لایسنس موجود نداریم ) و به علت اینکه لایسنس ها به صورت CCH می باشد تاریخ مشخصی برای عرضه بعدی آنها نمی توان اعلام کرد !!!

  CCH : منظور از CCH به معنی ( Credit Card Hack ) می باشد …

  1. admin مدیر گفت:

   @حسین چکامه,
   ۱-ببینید فقط ۳ نوع لایسنس مایکروسافت موجود است.oem,retail,msdn که فقط msdn لایسنس خالی است. شما هم چه چیزی می فروشید؟لایسنس خالی!
   ۲-این روش هک کردیت کارد آیا قانونی است؟فوقش قانونی باشد.شما در این روش یک کردیت کارد را هک می کنید، بعدش چی؟ باید با آن لایسنسی را بخرید یا نه؟مطمئنا به دلیل خطرات محصول فیزیکی نمی خرید(یعنی oem و retail) به کنار.همان msdn باقی می ماند.
   ۳-قیمت شما یعنی ۲۰ هزار تومان همان قیمتی است که هم اکنون نیز تاپیک فروش آن در پرشین تولز فروخته می شود(البته هم اکنون همکار برنامه نویس شده است) و این هم لینک صفحه آخر آن که تماما مربوط به بن شدن است:
   http://forum.persiantools.com/t140925-page20.html
   ۴-این همه دلایل و انتقادات نه برای این که شما را ضایع کنم، بلکه برای روشن شدن کپی رایت دوستان است.

 27. سید گفت:

  واقغا کف کردم یکی هست که واقعا دنبال رعایت کپی رایت هست…
  در حال حاضر بهترین مسیر (بر اساس تجربه ی شما) برای خرید ویندوز اصل چی هست؟

  1. admin مدیر گفت:

   بهترین راه خرید، خرید از شرکت هایی مثل مهر سامان یا فرآسند شبکه خاور میانه است.
   من به شخصه حدود دو هفته قبل با ۳۲۰ هزار تومان از شرکت فرآیند شبکه خاورمیانه یک ویندوز سون اولتیمیت خریداری کردم که همان لحظه وارد کردن لایستس گفت بن شده است:دی
   بعد از پیگیری و … نتیجه این شد که چون نسخه ویندوز من USA می باشد بن شده و باید نسخه خاورمیانه را نصب کنم. به همین منظور فردا باید زنگ بزنم و نحوه تعویض ویندوزم را پیگیری کنم. اگر ی خواهید ویندوز اصل بخرید بهتر است چند روزی صبر کنید تا ببینیم کار ما با ویندوز بلاک شده و شرکت فرآیند شبکه خاورمیانه به کجا می رسد.

 28. سید گفت:

  راستی دوست گرامی
  اگه ممکنه ایمیل تون رو بگید تا بتونم مستقیما در مورد مسایل بحث کنیم چون منم به شدت دنبال این قضیه ی استفاده از نرم افزارهای اصل هستم….

 29. roozbeh گفت:

  با سلام می خواستم بدونم اگه من بخوام WINDOWS XP رو به سون ارتقا بدم دقیقا باید چقدر پول بدم و آیا این امکان هست که از ایران این کارو انجام بدم
  با تشکر

  1. admin مدیر گفت:

   متاسفانه بسته آپگرید به ویندوز سون از ایکس پی وجود ندارد. شما باید همان نسخه های Retail یا OEM را بخرید.

 30. روزبه گفت:

  راستی تو این سایت اینو دیدم Microsoft Windows 7 Ultimate
  ۳۲bit/64bit و Microsoft Windows Vista Ultimate 32bit

  یعنی دو محصول متفاوت سوالم اینکه با نسخه ایی که هم ۳۲بیت هم ۶۴ بیت همه برنامه ها رو میشه اجرا کرد چون اخیرا دوستم یک لپ تاپ اچ پی خریده ۶۴ بیتی ولی من روی چندتا برنامه ۳۲بیت اینستال کردم و شد و راحت کار کرد . کف کرده بودم که این چیه .

  1. admin مدیر گفت:

   من فقط این محصولات را در لینکی که داده اید مشاهده کردم:
   Microsoft Windows Vista Ultimate 32bit
   Microsoft Windows 7 Ultimate 32bit/64bit
   و این ها هر کدام یک محصول هستند نه دو محصول متفاوت:)
   و نشان دهنده ی این که از ویندوز ویستا به بعد هم دیسک ویندوز ۳۲ بیتی و هم دیسک ویندوز ۶۴ بیتی در بسته قرار داده می شود.
   در ضمن در ویندوز های ۶۴ بیتی با شبیه ساز می توان نرم افزار های ۳۲ بیتی را نصب کرد.
   این که ما ویندوز ۶۴ بیتی داشته باشیم که مثل ویندوز ۳۲ بیتی نرم افزارهای ۳۲ بیتی رویشان نصب شود من به شخصه نشنیده ام و از اطلاع ندارم و فکر نمی کنم امکان داشته باشد.

 31. افشار گفت:

  ممنون، مبحث بسیار جالب و به درد بخوری است. لطفا ما را از نتیجه بی اطلاع نگذارید.
  همچنین اگر لپ تاپی را می شناسید که با ویندوز سون اصل (و قابل به روز رسانی تا ابد) در ایران به فروش میرسد، معرفی کنید ممنون می شوم. البته هر چه ارزان تر بهتر.
  متشکر

  1. admin مدیر گفت:

   @افشار, در مورد لپ تاپ ها تحقیق نکرده ام ولی تا آن جا که می دانم تمام لپ تاپ ها یا ویندوز اصل دارند یا با لینوکس و یا بدون سیستم عامل به فروش می رسند و تقریبا هیچ لپ تاپ نویی بدون سیستم عامل قانونی به فروش نمی رسد.
   در ضمن خوشبختانه/بدبختانه بحث زیادی در این مورد در اینجا صورت نگرفته به غیر از بحث با مدیر سایت m3buy .
   آخرین نتیجه هم در مورد ویندوز اصل خریداری شده از “فرآیند شبکه خاورمیانه هم این است که منتظر رسیدن محموله ویندوز های خاور میانه آن ها هستم.گرچه هنوز نفهمیده ام چرا باید ویندوز در یک جا کار کند و در جای دیگر بن شود!

 32. یک دوست گفت:

  سلام به همه

  admin خان میگم شما اگه واقعا یه ویندوز اورجینال Retail Or OEM میخوای بنده در خدمتم میتونم براتون تهیه کنم با این قیمت ها
  که از ۲۵۰هزار تومان تا ۷۵۰هزار تومان هستش و نسخه خاورمیانه ست. بقیه دوستانی هم حامی قانون کپی رایت هستند هم میتوانند با بنده
  تماس بگیرند انواع بازی ها و نرم افزار های گوناگون رو تهیه کنند البته با اطمینان خاطر ۰۹۳۷۶۳۹۳۸۴۵ ، چرا که شخصا و بشدت طرفدار قانون کپی رایت هستم … کافیست یکبار امتحان کنید ، بخصوص admin خان رو میگم!!!

  1. admin مدیر گفت:

   ۷۵۰ هزار تومان؟ بلیط دوبی رفت و برگشت بگیریم از اونجا ویندوز بخریم ارزون تر در نمیاد؟
   سایت ندارید؟ یک واسطه اعتمادی چیزی؟
   البته به زودی به شخصه تماس خواهم گرفت.
   ———————————————
   در ضمن دوستانی که شاید سر بزنند بدانند که هنوز این ویندوز من کارش درست نشده و منتظز یک نسخه خاورمیانه هستم.

   1. یک دوست گفت:

    @admin,

    خوب میتونید تشریف ببرید و بخرید! کسی که جلوی شما را نگرفته!!!

    درضمن خوب بود قبل از زدن این حرف با بنده یه تماس میگرفتید! من که شماره تماس گذاشته بودم!

    1. admin مدیر گفت:

     @یک دوست,
     تماس گرفتم.شما هم بهتر بود امکانات این ویندوز را می گفتید. به هر حال در تماسی که گرفتم برای اطلاع دوستات که بدوننند این نسخه ۷۵۰ هزاری دارای امضا آقای استیو بالمر را دارند که انگار برای کسانی داده شده بود که یک جشن ویندوز سونی گرفته بودند.

 33. یک دوست گفت:

  سلام و احترام فراوان خدمت بازدیدکنندگان این سایت خوب

  این هم دو فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات ۱۰۰% اورجینال برای هموطنان گرامی

  http://www.originalshop.tk

  http://www.eforosh.tk

  بیایید به قانون کپی رایت احترام بگذاریم و دزدی نکنیم!

 34. 09357788966omid گفت:

  من از حرفاتون یه چیزایی فهمیدم بابا شما هم خودتونو . . .
  بی خیال ویندوز اصل مگه میخوای با کامپیوترت اپولو هوا کنی یه ویندوز ۷ کپی ۱۵۰۰ تومنی بخر یدونه فیفا۲۰۱۰ هم از دوستت بگیر بشین مثل ادم بازی کن دیگه
  مگه میخاری ۵۵۰ دلار پول ویندوز بدی .
  حالا ویندوز کپی باشه چی میخواد بشه .
  صاحب ۷ میاد میخوردت؟اینا همش کشکه ما رفتیم .

 35. admin مدیر گفت:

  @۰۹۳۵۷۷۸۸۹۶۶omid
  ویندوز اصل به غیر از اصل بودنش فرقی با ویندوز هزار تومنی نداره و شما با اون هزار تومنی هم می تونید آپولو هوا کنید.
  در ضمن ۵۵۰ دلار نیست. گران ترین نسخه چیزی حدود ۳۲۰ هزار تومان است.
  در ضمن این نوع تفکر باعث عقب افتادگی صنعت نرم افزاری کشور میشه و افراد با این عقاید حتی اگر لازم بشه به نرم افزار وطنی هم رحم نمی کنند و این یعنی از دست رفتن شانس یک منبع عظیم سرمایه پرسود برای افراد سازنده و کشور و این یعنی عقب موندن از دنیای تکنولوژی(از لحاظ ساخت نرم افزار) و …

 36. قانون کپی رایت در یک نگاه :

  در کل جهان به غیر از چند کشور که شدیدا به قانون کپی رایت ( رعایت حقوق مولف – منع تکثیر غیر مجاز ) اهمیت می دهند , برخی کشور ها مثل ایران خودمان اکثرا این قانون را یا نمی شناسند یا آن را چیزی بیهوده می گیرند .

  قانون کپی رایت از نظر شرعی !

  بله متاسفانه رعایت نکردن این قانون از نظر شرعی گناه محصوب می شود ( با دزدی تفاوتی ندارد )
  * زیرا صاحب امتیاز یک محصول راضی نیست محصولش به صورت غیر مجاز فروش برود

  …::: یک مثال :::…

  شما بیننده این صفحه هستید ! بله شما

  فرض کنید خود شما یک نرم افزار یا یک محصول نرم افزاری منتشر کرده اید , به غیر از سرمایه ای که برای کارتان گذاشته اید سختیهایی را هم متحمل شده اید و بلاخره توانستید آن نرم افزار را روانه بازار کنید

  مثال : الان شما نقش شرکت مایکروسافت که منتشر کننده نرم افزار هست رو دارید
  در صورت رعایت قانون کپی رایت : همه افراد برای حمایت از شما و رعایت قانون نرم افزار را از شما یا نمایندگان مجاز تهیه می کننند . شما اون لحظه ۱۰۰% خوشحال و از لحاظ مالی و فکری آماده و خواهان انتشار عناوین دیگر و پیشرفت هستید …

  در صورت عدم رعایت قانون کپی رایت : نرم افزار را از شما خریداری می کنند – نرم افزار شما را به یک نحوی NULL یا کرک می کنند و آن را روانه بازار با قیمتی بسیار کم می کنند و سپس در اینترنت آپلود و در معرض همه می گذارند
  تنها شاید چند شرکت یا تعداد بسیار کمی نسخه اصلی را از شما خریداری نمایند . در این صورت شما پس از چند مدت تحمل و تلاش برای جلوگیری از تکثیر غیر مجاز آن دیگر قادر به ادامه کار نیستید و مانند بعضی از شرکت های نرم افزاری و … کار خود را ول می کنند …

  ! این است فرق رعایت کردن یا عدم رعایت قانون کپی رایت !

  خودتان قضاوت کنید

  1. admin مدیر گفت:

   البته از نظر شرعی مونده به نظر مرجع تقلید. مثلا مراجع احتمال میدم اسرائیل رو کافر حربی بدونند. یا مکارم شیرازی آمریکا و انگلیس و فرانسه و … رو کافر حربی می دونه.

 37. vrej گفت:

  سلام مشکله من اینه که ویندوز اوریجینال لپتاپم یه مدتیه که وقتی‌ آپدیت هارو نصب می‌کنم دفعه بد که ویندوز میاد بالا دوباره برای همون آپدیت‌ها پیغام میده که نصب نشده و نصبش کن،درضمن از وقتی‌ اینطوری شده موقع لگن شدن خیلی‌ کونده ،مطمئنم مشکله آپدیت حل بشه اون هم درست می‌شه لطفا راهنماییم کنید ممنونم.آدی یاهو من هست vrej924

 38. admin مدیر گفت:

  @vrej
  خب چرا ویندوز را از اول نصب نمی کنید؟ اگر لپ تاپتان دی وی دی بک آپ داشته باشد یا شما بک آپ گرفته باشید یا …
  می توانید به راحتی ویندوز اصل را دوباره نصب کنید.البته اگر مشکلتان با دوباره نصب کردن حل نمی شود بگویید تا تحقیق کنم در این مورد.

 39. vrej گفت:

  بله البته احتمال ۹۹درصد با نصب مجدّد ویندوز حل می‌شه اما اولا ویندوز رو من از ۲ ساله پیش که خریدم عوض نکردم بک آاپ هم دارم اما قضیه سر اینه که ایراد کارو پیدا کنم و حل کنم عوض کردن ویندوز سر هر مشکلی‌ یه کار غیر حرفهای که مستحضر هستین،و حیف با توجه به اطلاعات امروز و فراوانی دسترسی‌ عدم دنبال علت نگرده و یاد نگیره ،باید اضافه کنم با جا باز کردن در درایو ویندوز و دفرگ آن عمدهٔ آپدیت‌ها نصب شد به جز یکیش به اسم
  Security Update for Windows XP KB956572
  و البته مشکله لاگین کردن که کونده و ناقص حتا انجام می‌شه پا برجاست،تا ۱ با‌ر لا‌گ ا‌ف‌‌‌ و لاگ اون نکنم به وضع عادی در نمیاد،،،من روی رگیستری شک دارم چون چیز دیگیی‌ به ذهنم نمیرسه یا شاید هم بعضی‌ از سرویس‌ها درست ران نمیشن برای دفعه اول ،اما بایید میدونم از استارت آاپ باشه چون اگه اشکال از اون باشه چرا باید بد از ۱با ر خروج و ورود یوزر درست بشه،درضمن با یوزر‌های دیگه هم امتحان کردم همین حالت تکرار می‌شه
  lotfan ye barname test shode motmaen baraye check kardane registry ham pishnahad konin ya linke download ash ra bezarin mamnoon misham
  montazere javabe shoma hastam

 40. saeed مدیر گفت:

  اول بسیار غذر می خواهم که نظرتان ماند برای یک هفته بعد. فقط به علت تنبلی بوده.ببخشید.
  دوم ساختار ویندوز این طوری هست که بعد از یه مدت نصب و حذف نرم افزار و کار با ویندوز کند میشه علتش هم موندن ردپاهای نرم افزارهای قبلی و …. هست. پیشنهاد می کنم تا نیاز نشده نرم افزار نصب نکنید و حدالامکان پرتابل استفاده کنید و هنگام حذف از نرم افزار Revo Unistaller استفاده کنید.
  در ضمن انگار این آپدیتتان هم مشکل دار هست و اکثرا برای نصبش مشکل دارند. در آخر این صفحه راه حل به انگلیسی هست:
  http://goo.gl/r9iO
  نرم افزار هم برای ریجستری تا بخواهید داریم یکی از معروفترین هایش Ccleaner است. در ضمن می توانید بروید در Run کلمه msconfig را بزنید و سرویس ها و برنامه هایی که با شروع ویندوز شروع به کار می کنند را تنظیم کنید.

 41. راضیه گفت:

  ممنون،عالی بود

 42. راضیه گفت:

  با سلام
  من قصد خرید ویندوز ارجینال را دارم،با توجه به این که در نوشته هایتان خواندم که شما قبلا چنین ویندوزی را خریداری کرده اید،خواستم بپرسم در حال حاضر که ما تحریم هستیم ،آیا برای اکتیو کردن ویندوز از داخل ایران مشکلی وجود ندارد ؟
  ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

 43. saeed مدیر گفت:

  نه مشکل خاصی وجود ندارد. پیشنهاد می کنم اگر می خواهید نسخه retail بخرید نسخه خاور میانه باشد تا خیالتان کامل راحت باشد.
  هم اکنون ویندوز من اکتیو شده است .

 44. راضیه گفت:

  ممنون

 45. مهرانa گفت:

  سلام admin جان من یه لب تاب خریدم متاسفانه ویندوز نداشت الان میخوام ویندوز بزنم ممکنه راهنمایی بکنی

  1. admin مدیر گفت:

   در چه مورد راهنمایی کنم؟ در مورد طریقه نصب ویندوز روی لپ تاپ(اصل و غیر اصل) یا خریدن ویندوز اصل ؟

 46. مهرانa گفت:

  در مورد خزیدن ویندوز اصل

 47. حسين گفت:

  ویندوز ۷ اصل در سایت http://www.rayaneh.com وجود دارد اما قیمتش بالاست یعنی قیمت واقعی.۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار

 48. مهرانa گفت:

  سلام وقت بخیر
  من مثلا یه ویندوز به اسم لایسنس ویندوز ۷ التیمیت خریدم از این سایت
  http://www.persianpayment.com
  اما ویندوز به دستم رسید اما فقط keygen اون اورجیناله سی دی که فرستاده یه برچسب ماکروسافت زده بهم فرستاده اما یه مشکلی هست
  اینه که تو قسمت پروپرتیس مای کامپیوتر همون مشخصات ویندوز های معمولی رو نشون میده
  اگر ممکنه راهنمایی کنید

  1. admin مدیر گفت:

   @مهرانa,
   خب پس:
   ۱-شما یک ویندوز اصل خریده اید.
   ۲-برای شما یک keygen فرستاده شده است. یک سی دی اوریجینال هم با برچسب وجود دارد.
   ۳-keygen یعنی نرم افزاری که با اجرای آن و زدن یک دکمه می توان لایسنس های مختلفی به دست آورد.
   ———–
   اگر این ۳ شماره بالا درست باشد، سرتان کلاه رفته. چون keygen را می شود از اینترنت هم دانلود کرد. اما اگر منظورتان یک لایسنس است باید اطلاعات بیشتری بدهید.
   مثلا یک عکسی از این بسته بیندازید ببینیم آیا همان بسته های OEM است یا صرفا برای شما یک لایسنس MSDN فرستاده شده.
   اگر خواستید به صورت ایمیلی با هم در تماس باشیم:
   http://1709.ir/contact-us

 49. مهرانa گفت:

  این شماره ها که گفتین میتونین بگین؟ من ببینم اصل هستش با نه

  1. admin مدیر گفت:

   @مهرانa,
   منظور موارد ۱ و ۲ و ۳ بود:)
   یعنی اگه اصل خریدید و یه نرم افزاری دادند که چند تا لایسنس تولید می کنه، حتما تقلبیه. اما اگر نه باید بیشتر دقت کنید. مثلا تو خود سایت مایکروسافت یک جایی هست که مشخصات دیسک اوریجینال رو گفته، برید ببینید این دیسکی که دادند اوریجینال هست؟
   یا نرم افزاری هست که لایسنس رو میدید و مشخص می کنه چه نوعی هست، ریتایل هست یا OEM یا MSDN. اگر OEM باشه که خوب خریدید اما اگر MSDN باشه خیلی گرون!

   1. مهرانa گفت:

    خوده فروشنده گفته که از نوع رتیال هستش اما من سایتی رو که وشخصمیکنه که سی دی اورجینال هستش رو نمیدونم

    1. admin مدیر گفت:

     @مهرانa,
     در Cmd تایپ کنید:
     slmgr.vbs -dli
     ببینید چه می نویسد،اگر retail باشد باید در خط دوم بنویسد :
     RETAIL channel

     1. مهرانa گفت:

      اینو مینویسه:is not recognized as an internal or external command operale program or batch file

     2. admin مدیر گفت:

      @مهرانa,
      اشتباه شد! در RUN تایپ کنید.ببخشید

 50. مهرانa گفت:

  کلا error میده

  1. admin مدیر گفت:

   @مهرانa,
   ویندوزتان سون ۶۴ بیتی هست یا ۳۲ ؟ چون من روی ۳۲ که امتحان می کنم جواب می دهد. در run می زنید دیگر؟ اگر دکمه ی ویندوز و دکمه R را بهم بزنید منوی RUN اجرا می شود.

   1. مهرانa گفت:

    ۳۲ بیتی هستش
    تو ران میزنم که این ارور رو میده
    windows cannot find ‘slmgr.vbs-dli’make sure you typed the name correctly and then try again

    1. admin مدیر گفت:

     @مهرانa,
     برای من هم همین ارور را میدهد، چون اشتباه می زنید. باید بین slmgr.vbs و -dli فاصله باشد. یعنی:
     slmgr.vbs -dli
     نه
     slmgr.vbs-dli

     1. مهرانa گفت:

      name :windows(R) 7 ultimate edition
      description:windows operating system windows (R) 7 retail channel

      license status:licensed
      اینو نوشته بود

     2. admin مدیر گفت:

      پس لایسنستان که Retail هست. حالا اگر لایسنستان را validate کنید، دیگر تقریبا می توانید از خریدتان مطمئن باشید:
      http://www.microsoft.com/genuine/validate/validatenow.aspx
      فقط قبل از validate کردن به فروشنده بگویید که می خواهم این کار را بکنم، ممکن است بعدا بهانه و … بیاورد اگر نتیجه خوب نباشد که بهتر است همین اول کاری بهانه هایش را بیاورد و جوابش را بدهید.
      این validate کردن تایید می کند که لایسنس شما اصل است.

     3. مهرانa گفت:

      ]چیزی نداد رو continue کلیک کردم واپدیت کرد و بعد نصب کرد مشکلی پیش نیومد
      فقط یه سوال این ویندوز که اصل هستش در خارج کشور از کجا معلوم میکنن که این اصله یا نه
      اخه یه بار لب تاپ رو یکی از دوستان برد خارج کشور نذاشتن و در فرودگاه اون کشور گرفتن و گفتن که ویندوز اصل نداره اجازه ورود نداره از گجا متوجه شدن
      الان که این ویندوز اصله از کجا متوجه میشن اخه تو مای کامپیوتر تغیراتی ایجاد نشده نسبت به ویندوز های معمولی کرک شده کپی
      یه چیز دیگه که من تو لب تاپ های سونی دیدم که زمان و شماره پشتیبانی ماکروسافت هستش پرسو جو کردم دیدم که میگن این ویندوز های لب تاپ های سونی اختصاصی درسته و فرقی با بقیه ویندوزهای اصل نداره؟لب تاپ من asus n61 jvهستش

 51. مهرانa گفت:

  پس چرا جواب نمیدین

 52. مهرانa گفت:

  چیزی نداد رو continue کلیک کردم واپدیت کرد و بعد نصب کرد مشکلی پیش نیومد
  فقط یه سوال این ویندوز که اصل هستش در خارج کشور از کجا معلوم میکنن که این اصله یا نه
  اخه یه بار لب تاپ رو یکی از دوستان برد خارج کشور نذاشتن و در فرودگاه اون کشور گرفتن و گفتن که ویندوز اصل نداره اجازه ورود نداره از گجا متوجه شدن
  الان که این ویندوز اصله از کجا متوجه میشن اخه تو مای کامپیوتر تغیراتی ایجاد نشده نسبت به ویندوز های معمولی کرک شده کپی
  یه چیز دیگه که من تو لب تاپ های سونی دیدم که زمان و شماره پشتیبانی ماکروسافت هستش پرسو جو کردم دیدم که میگن این ویندوز های لب تاپ های سونی اختصاصی درسته و فرقی با بقیه ویندوزهای اصل نداره؟لب تاپ من asus n61 jvهستش

 53. hsh گفت:

  آیا نسخه full retail را میشود روی چند دستگاه نصب کرد .
  تذکری که شما در متن بالا فرمود اید یعنی چی؟ مگه full retail روی چند دستگاه نصب نمی شه

  1. admin مدیر گفت:

   @hsh,
   خیر. اما اگر نسخه های مخصوص چند دستگاهه (مثلا ۳ دستگاهه ) بخرید می توانید. ریتایل را می توانید همزمان روی یک نسخه نصب کنید.

 54. محسن گفت:

  سلام
  مطلب بسیار خوب و مفید و جامعی بود
  ممنونم از زمانی که برای تهیه این مطلب صرف کردید
  البته به نظر شخص بنده خرید OEM به خاطر محدودیت به سخت افزار و مشکلات آپگرید سخت افزار چنداد توجیه شده نیست.

  1. admin مدیر گفت:

   البته این هم راه فرار داره. انگار با ایمیل زدن به مایکروسافت میشه ویندوز OEM رو روی سخت افزار جدید هم نصب کرد.

 55. حمید گفت:

  باسلام
  از مطلب ارائه شده کمال تشکر دارم .حال بگویید من نسخه ا ی که مخرم چگونه متوجه اصل و غیر اصل بودن بشوم تست خاصی دارد؟

  1. admin مدیر گفت:

   @حمید,
   ۱-از روی بسته بندی معلوم می شود. دی وی دی موجود در بسته هم باید مشخصات خاصی داشته باشد که می توانید در سایت مایکروسافت ببینید.
   ۲-نسخه اصل نیازی به کرک ندارد.
   ۳-ویندوز اصل در قسمت ولیدیت مایکروسافت ولیدیت می شود.
   ۴-در خود ویندوز یک دستوری است که به شما نوع لایسنس را نشان میدهد. مثلا Retail است یا oem و … (البته شاید نتوان با این دستور اصل یا غیر اصل بودن را مشخص کرد)

 56. مسعود گفت:

  با سلام
  من یه لپ تاپ ایسوس مدل x42jr خریدم فروشنده بهم گفت از بین ویندوز وموس+کیف یکی رو انتخاب کن منم ویندوزو انتخاب کردم بهم گفت ویندوزش اورجیناله میخاستم بدونم از کجا میتونم بفهمم واقعا ویندوزم اورجیناله؟ویندوزم ۷ home premium هستش درضمن پایین کیبرد وپشت لپ تاپ ارم ویندوز ۷ رو داره

  1. admin مدیر گفت:

   سایت مایکروسافت یک قسمت Validate دارد، ببینید ویندوز شما را قبول می‌کند؟:
   http://www.microsoft.com/genuine/validate

 57. حسین گفت:

  میتونی از سایت پرند خریداری کنی . شرکت مهمیه
  http://www.parandco.com
  مطمئن باش سرت کلاه نمیره واقعا ویندوزاش اصلیه ولی تفاوت ویندوز oem با retail رو یاد بگیر اولی روی یه دستگاه فقط نصب میشه دومی به شرطی که از روی دستگاه قبلی پاکش کنی روی یه دستگاه دیگه نصب میشه

 58. امین گفت:

  سلام
  من لپ تاپم ویندوز اصل ۷ home premium داشت که بعد چند ماه ی اشتباهی کردم و ویروس افتاد توش و مجبور شدم ویندوز را عوض کنم،ولی بعد اینکه عوض کردم کامپیوترم همش هنگ میکرد،که بعد کلی ویندوز عوض کردن حدس زدم که شاید ریکاوریم مشکل داره که فکر کنم همین بود،چون الان که از همین ویندوزای معمول بازار ریختم دیگه مشکل هنگ کردن رو ندارم.
  راه حلی میشناسید که بتونم ویندوزم رو از اول درست ریکاوری کنم،مثلا ویندوز اصل رمزی داره که برم تو سایت ماکروسافت بزنم و اونا ویندوزم رو برام از دوباره بزارن که دانلودش کنم.

  1. admin مدیر گفت:

   من با ویندوزهای روی‌ لپ‌تاپ‌ها زیاد آشنایی ندارم. ولی پیشنهاد می کنم:
   ۱-دنبال یک نوع سریال مربوط به ویندوز، روی لپ‌تاپ، جعبه‌اش، دفترچه‌ یا … باشید. احتمالا با همچنین سریالی بتوانید مشکلتان را حل کنید.
   ۲-به شرکت سازنده لپ تاپ ایمیل بزنید و کمک بخواهید.

 59. amin گفت:

  دوستان اگه ویندوز خریدید و فهمیدید که سرتون کلاه رفته و ویندوز تقلبیه می تونید اینجا به مایکروسافت گزارش بدید:
  https://www.microsoft.com/en-us/howtotell/cfr/report.aspx

  برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی فهمیدن اصل بودن ، نکات قبل از خرید و … می تونید به این سایت که از مایکروسافت است برید:
  http://windows.microsoft.com/en-us/windows/genuine

 60. سلام گفت:

  سلام به همه دوستان
  کسایی که میرن سراغ ویندوز اصل خریدن دو دسته هستن.
  اول کسایی که دنبال پز دادن یا کلاس گذاشتن هستن که زیاد نیستن
  دوم کسایی هستن که نمیتونن این فکر رو از سرشون بیرون کنن که ویندوز دزدیه یا حرامه و مدام اذیتشون میکنه
  بنابراین خرید ویندوز اصل رو به تحمل این افکار ترجیح میدن
  من به گروه اول کاری ندارم ولی گروه دوم به نظرم بهتره قبل از هزینه اضافی کردن لینوکس رو تجربه کنن
  که روز به روز پیشرفته تر میشه.
  من یادمه اوایل که با لینوکس آشنا شدم اونقدر ها برام جذاب نبود ولی بعد یک سال و خرده ای وقتی نسخه های جدید رو دیدم فهمیدم خیلی زود داره پیشرفت میکنه. لینوکس بسته های نرم افزاری زیادی داره و تقریبا هر چی رو بخواین براتون انجام میده و نسخه های جدیدش همه نصبش راحته هم استفادش.
  اما یه چیز در مورد ویندوز
  چرا مایکروسافت که میگه حق نداری ویندوز رو کرک کنی و استفاده کنی میزاره بسته های امنیتی رو بگیری؟
  آیا واقعا مایکروسافت نمیتونه ویندوز های کرک شده رو block کنه؟
  نمیتونه مثلا نذاره ویندوز کرک شده به اینترنت وصل بشه؟
  چرا وقتی خود مایکروسافت میگه کارر نهایی نمیتونه oem استفاده کنه ولی بعضی جاها میفروشنش و مایکروسافت هم کاری نداره؟
  من همچین چیزایی رو براشون ارسال کردم و اونام گفتم دیگه سوالاتت رو آدرس دهی نمیکنیم !
  ببینید شما راحت میتونید یه ویندوز هفت بگیرین که تا سی روز قانونی میتونید استفادش کنید
  البته بدون کرک و فقط با دستورات خود ویندوز میتونید این مدت رو به ۱۲۰ روز هم گسترش بدین.
  به نظر من کسی تو ایران نیست که ۱۲۰ روز بدون نصب مجدد از ویندوز استفاده کنه.
  هر وقت شما دوباره ویندوزتون رو نصب کنید باز ۱۲۰ روز وقت دارین (بدون کرک و با آپدیت).
  اصلا با این چیزا چه نیازی هست به خرید ویندوز اصل ؟؟؟
  البته با مکاتبه ای که با مایکروسافت داشتم میگفتن شما فقط سی روز باید ازش استفاده کنید و بعد
  باید فعالش کنید ولی این خیلی مضحکه وقتی هیچ تدبیری اندیشیده نشده که بعد از سی روز همون
  کامپیوتر نتونه ازش استفاده کنه.
  شدیم کاسه داغتر از آش !!!
  من با یه برنامه نویس اسپانیایی صحبت میکردم و اینا رو بهش میگفتم
  اون می گفت توی ایران میشه این کارو کرد ولی تو اسپانیا اگه بخوای کامپیوتر بخری باهاش بهت یه ویندوز هم
  میفروشن و اینجا کامپیوتر بدون سیستم عامل فروخته نمیشه.
  یه جا توی سایت مایکروسافت نوشته شده بود (تقریبا همچین چیزی): شما میتونین آپدیت های امنیتی رو بگیرین حتی اگه نسخه اصلی نداشته باشین ولی توصیه میکنیم که نسخه اصلی رو بگیرین چون امن تر و
  سریعتره !
  ببینید فرض کنید مایکروسافت ویندوزهای تقلبی رو بلاک کنه
  مردم که دست از کامپیوتر برنمیدارن میرن دنبال جایگزین چی ؟
  لینوکس
  وقتی شرکت های سازنده سخت افزار و نرم افزار بدونن خیلی از مردم دنیا (بیشترشون)
  ” ایران – چین – هند ”
  از لینوکس استفاده میکنن سیاستشون رو تغییر میدن و شک نکنید بیشتر به لینوکس بها میدن.
  اونوقته که مایکروسافت باید کم کم اشهد خودش رو بخونه.

 61. mojtaba moghaddam گفت:

  سلام دوستان خیلی شرکت ها تو ایران هستند که محصولات ارجینال را دارن ما خودمون مرکز پخش نرم افزار های ارجینال هستیم در تهران ولیعصر و ما محصولات ریر را به صورت ارجینال و اصل موجود داریم

  microsoft office 2010 professional product key card only
  ,antivirus kaspersky,Gdata,Eset,Bitdefender,Trustport,panda,norton,avira,escan,fscure,trendmicro
  babylon 9 life time license
  Internet download manager
  microsoft windows 7 ultimate Retail
  اینم شماره تلفن دفتر و مبایل من

  ۰۹۳۷۸۴۷۱۵۲۰
  ۰۲۱-۸۸۹۲۷۹۷۳

 62. مراد گفت:

  منم چند وقته وجدانم اجازه نمیده نرم افزارهای کپی نرم افزارهای غیر اصل استفاده کنم تمام کارام بهم ریخته قاطی هم کردم اخه نرم افزار اصل تو ایران نیست اگر هم باشه اگر واقعا اصل باشه قیمتش خداد تومنه سر به فلک میکشه ویندوز سون نصب کرده بودم بالاخره وجدانم بعد سالها مبارزه با من اجازه نداد ازش استفاده کنم گشتم ببینم اکس پی مهلتش تموم شده استفاده ازش رایگانه یا نه راستشو بگم من همیشه از اکس پی متنفر بودم صد رحمت به ۹۸ یکی از ببخشید گندترین اشغالترین مشگل دار ترین ویندوزهای دنیا بود فقط شکل ظاهری خوبی داشت قشنگی. اومدیم دیدیم تو سایت مایکرو سافت خبری از فروش اکس پی نیست گفتیم دیگه حلاله نصبش کنیم توکل به خدایا به امید تو از زمان نصب کردنش که سیستم ما هم چند وقتیه قوی شده و ارتقاء پیدا کرده چشمتون روز بد نبینه واقعا بیچاره و بدبخت شدم قاطی کرده قاطی میکنه مدام ارور میده را به را ببخشید سرویسمون کرده همش پیغام ارور میده میگه درست کن درست کنم گزارش بده باور کنید ویروس داشتم بهتر از این بود صد رحمت به ویروس سرعت سیستم برنامه ها خیای پایین اومده در حالیکه اونچنان برنامه هایی نصب نکردم نگید ویروسه اگه هم باشه اکس پی خودش ویروسه مه پارتی ویروسی هم می گیره ویروسا خیلی راحت می تونن توش نفوذ کنه بیل گیتس سون درست کرده بعد سالها گویا ویستا گند زد خیلی عقبه بیل اصلا نواوری خلاقیتی نداره سون خوبه سرعتش خوبه ولی خیلی گیج کننده است باید دورهای قمری زیادی بزنید زیاد هم پیغام میده سرچش افتضاحه خیلی ضعیفه اصلا ایکونهای زیبا و قشنگی نداره کلا ایکونا منوها همه چی شکل ظاهریش گرافیکش خیلی بده افتضاحه خیلی پایین تر از اکس پی گویا یادی از ۹۸ کرده این شکل ویندوز ۸ رو دیدم وحشت کردم اون منوها ایکونهایی که دیدم خیلی عقب مونده و زشت بودن همچنین رنگها اصلا شاد و زنده و سرحال نبود گرافیک گند گندتر و بدتر از سون نمی دونم مرحوم جابز گفته خدا منو ببخشه اگه اشتباه کرده باشم و ایشون گفته بود بیل گیتس خلاقیت نداره واقعا نداره سالها اکس پی رو به خورد مردم دادن ویستای گند رو اوردن سون گیج کننده بعضی وقتها وحشتناک الان هم نمی دونم چه اشی که پختن پخته شده واقعا مایکرو سافتی ها عقبید اگه با ماشین همون اتومبیل شماها رو مقایسه کنیم و اونم به رقابتیه که وجود نداره و گرنه سریع ناک اوت میشدید محصولاتتونو به این قیمتهای گزاف نمی دادید نمی فروختید نمی تونستید ماشینهای مدل دهه ۹۰ اید که دو دهه از اون موقعها میگذره
  مراد

  این صفحه رو هم با هزار جور بدبختی براتون فرستادم

 63. محمد گفت:

  برادر لینوکس استفاده کن از شر ویروس خلاص شو !

 64. سر در گم گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب بسیار پر محتوای شما. یک سوال داشتم ممنون می شمو راهنمایی کنید:
  قضیه این OEM:SLP چی هست؟
  من قبلا لپ تاپ سونی خریده بودم با ویندوز اورجینال ۷ نسخه Home Premiume بعد از چند ماه ظاهرا هاردش سوخت فرستادم گارانتی. گارانتی هم گویا یک ویندوز دیگه روش نصب کرده بود که شک داشتم اورجینال هست چون Product key ویندوز جدید با Product key که تو برچسپ پشت لپ تاپ زدن فرق داشت. رفتم سایت مایکروسافت که اورجینال بودن ویندوزم رو چک کنم که با کمتل تعجب تایید کرد که ویندوزی که رو لپ تاپ هست اورجینال هست. شک هام همچنان ادامه داشت که رفتم از سایت مایکرو سافت نرم افزار
  Volume Activation Management Tool را داونلود کردم که ظاهرا نوع و معتبر بودن Produt key رو مشخص میکنه. وقتی تو این نرم افزار Product key ویندوز نصب شده بعد از گارانتی رو زدم دیدم نوع اون رو OEM:SLP زده. تو نت سرچ زدم SLP رو که سر از سایت هایی در می آورد که تو اونها بحث کرک و این حرف ها مطرح بود که همه هم سایت های خارجی بودند و زیاد از منظورشون سر در نیاوردم. خلاصه الان تو شک هستم که آیا الان این ویندوز جدید OEM:SLP نصب شده رو لپ تاپ اورجینال هست که غیر اورجینال و به اصطلاح اورجینال-تقلبی؟!!! ممنون می شم راهنمایی کنید و جریان این ویندوز OEM:SLP رو توضیح بدید.

  1. admin مدیر گفت:

   این SLP یعنی System Locked Pre-installation .
   خواستید می‌تونید تو ویکی‌پدیا توضیحات بیشتر رو ببینید:
   http://en.wikipedia.org/wiki/System_Locked_Pre-installation

   به طور خلاصه، ویندوز شما اصل است. SLP یعنی اصل بودن ویندوز به هماهنگ بودن نسخه‌ی نصب شده فعلی و بایوس شما ربط دارد. مثلا اگر دفعه‌ی بعد همین ویندوز رو نصب کنید برای فعال کردن نیاز به کار خاصی نیست، چون ملاک اصل بودن بایوس شماست.

 65. Pooyan گفت:

  سلام داداش ،دمت گرم،یه فروشگاه اینترنتی معتبر پیدا کردم که ادعا میکنه پکیج هاش اصلن،یه سری بهش بزن،ببین اوضاع از چه قراره…

 66. shahria گفت:

  ممنون و پیروز باشید

 67. roza گفت:

  ممنون مطلبتون خیلی کامل بود. من می خوام لپ تاپ بخرم و وقتی از فروشنده پرسیدم که روی مدل مورد نظرم ویندوز اصل نصب شده یا نه گفت که نسخه ی OEM روی ویندوز هست. یعنی ویندوز این لپ تاپ از نظر اصل بودن مشکلی نداره ؟ همه ی برنامه ها رو می تونم روش نصب کنم ؟

  1. admin مدیر گفت:

   مشکلی نداره.
   تقریبا همه‌ی ویندوز‌های از پیش نصب شده (مثلا همه‌ی ویندوزهای لپ‌تاپ‌ها) OEM هستند.

 68. غفا گفت:

  لطفا درست بخوانید و قانون مایکروسافت را ترجمه کنید برای ما با تشکر

  MICROSOFT SOFTWARE LICENSE AGREEMENT

  WINDOWS 8

  Thank you for choosing Microsoft Windows 8. This is a license agreement between you and Microsoft Corporation (or, based on where you live, one of its affiliates) that describes your rights to use the Windows 8 software. For your convenience, we’ve organized this agreement into two parts. The first part includes introductory terms phrased in a question and answer format; the Additional Terms and Limited Warranty follow and contain greater detail. You should review the entire agreement, including any linked terms, because all of the terms are important and together create this contract that applies to you. You can review linked terms by pasting the forward link into your browser window once the software is running. The Additional Terms contain a binding arbitration clause and class action waiver. If you live in the United States, these affect your rights to resolve a dispute with Microsoft, and you should read them carefully.

  By accepting this agreement or using the software, you agree to all of these terms and consent to the transmission of certain information during activation and for Internet-based features of the software. If you do not accept and comply with these terms, you may not use the software or features. Instead, you should return it to the retailer or other place where you purchased the software license, for a refund or credit.

  How can I use the software? We do not sell our software or your copy of it – we only license it. Under our license, we grant you the right to install and run that one copy on one computer (the licensed computer) as the operating system on a computer that you build for your personal use, or as an additional operating system running on a local virtual machine or a separate partition, subject to the restrictions outlined under “Are there things I’m not allowed to do with the software?” The license is only for use by one person at a time, and only if you comply with all the terms of this agreement. The software is not licensed to be used as server software or for commercial hosting – so you may not make the software available for simultaneous use by multiple users over a network. For more information on multiple user scenarios and virtualization, see the Additional Terms.

  May I make a backup copy? Yes, you may make a single copy of the software for backup purposes, and use that backup copy as described below.

  Can I transfer the software to another computer or user? You may transfer the software to another computer that belongs to you. You may also transfer the software (together with the license) to a computer owned by someone else if a) you are the first licensed user of the software and b) the new user agrees to the terms of this agreement. To make that transfer, you must transfer the original media, the certificate of authenticity, the product key and the proof of purchase directly to that other person, without retaining any copies of the software. You may use the backup copy we allow you to make or the media that the software came on to transfer the software. Anytime you transfer the software to a new computer, you must remove the software from the prior computer. You may not transfer the software to share licenses between computers. You may transfer Get Genuine Windows software, Pro Pack or Media Center Pack software only together with the licensed computer.

  How does Internet activation work? The first time you connect to the Internet while using the software, the software will automatically contact Microsoft or its affiliate to confirm the software is genuine, and the license is associated with the licensed computer. This process is called “activation.” Because activation is meant to identify unauthorized changes to the licensing or activation functions of the software, and to otherwise prevent unlicensed use of the software, you may not bypass or circumvent activation.

 69. غفا گفت:

  بسم الله سلام
  در رابطه با oem قانونش لطفا دوباره از سایت مایکروسافت دقیقا بخوانید بعد راجع ان مطلب بنویسید مثلا دوستانیکه با عنایت خدا اینقدر راجع حق دیگران حساس هستند دچار دردسر و عذاب وجدان نشوند واقعا ان چیز که حق است گفته شود و کسی که حق را می نویسد باید با تحقیق تمام بنویسد تا خدایی نکرده دچار اشتباه نشود چون اینها را کسانی رعایت می کنند که به خاطر خدا نمی خواهند حق کسی به گردنشان باشه یکی بود که ویندوز oem را با هزار زحمت خریده بود به خاطر مطالب شما خیلی به زحمت افتاد خیلی وقتش تلف شد برای این میگم با تحقیق کامل باید حق گفته شود

 70. ارس گفت:

  سلام من یک مک بوک پرو دارم میخوام رىش ویندوز اورجینال نصب کنم، وچون دو ماه دیگه دارم از ایران می رم یه ویندوز اورجینال می خوام میشه لطف کنید یه مرکز خرید مطمئن به من معرفی کنید

  1. admin مدیر گفت:

   به شخصه به «فرآیند شبکه خاورمیانه » اعتماد دارم:
   http://web.archive.org/web/20160105185014/http://softwareclub.ir:80/

 71. keivan گفت:

  تفاوت‌های نسخه های اصلی ویندوز با نسخه های غیر اصلی:
  • معمولاً Source هایی که کاربران توسط آن ویندوز را نصب می‌کنند از منابعی همچون Torrent و یا دیگر سایت‌های به اشتراک گذاری فایل‌ها تهیه می‌شود. معتبرترین شرکت‌های داخلی که ویندوزهایی غیر اصلی (با منشائی غیر از شرکت تولید کننده – مایکروسافت) و بدون محدودیت را با قیمتی بسیار پایین در اختیار کاربران می‌گذارند نیز قابل اطمینان نیستند و حتی اگر ادعایی بر “Untouched” بودن آن کنند نمی‌توان از دست‌کاری نشده بودن آن سورس‌ها اطمینان حاصل کرد.
  • رفع محدودیت‌های ویندوزها معمولاً توسط اجرای فایل‌های Crack تولید شده توسط افرادی ناشناس صورت می‌پذیرد؛ اجرای فایل‌های Crack دروازه‌ای همیشگی در کامپیوتر به روی آن افراد باز می‌کند که نرم افزار امنیتی و آنتی ویروس نیز نمی‌تواند از این امر جلوگیری کند.
  • استفاده از Windows Update که مایکروسافت روزانه و یا هفتگی در اختیار کاربران قرار می‌دهد بسیار حائز اهمیت است و نه تنها ایرادهای شناسایی شده ویندوز را برطرف می‌کند بلکه امکانات جدید و به‌روز رسانی‌های مفیدی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
  دیگر مزایای استفاده از نسخه اصلی ویندوز:
  ۱٫پایداری بیشتر در مقایسه با نسخه‌های جعلی
  ۲٫امنیت بیشتر در مقابل بدافزارها و حملات
  ۳٫امکان دریافت به‌روز رسانی ها به صورت واقعی
  ۴٫پشتیبانی مایکروسافت
  ۵٫امکان استفاده همیشگی از جواز ویندوز
  ۶٫دریافت نرم افزارهای کاربردی از مایکروسافت که نیاز به ویندوز اصل (Windows Genuine) دارند
  ۷٫توانایی تشخیص و عیب یابی به وسیله مرکز اعمال Action Center
  ۸٫بدون نیاز به تعویض‌های مکرر سیستم عامل نسبت به نمونه کپی
  ۹٫ افزایش کارایی و سرعت رایانه
  http://www.itresearches.ir

 72. لیمان گفت:

  سلام و درود
  وب سایت خیلی خوبی دارین با محتوای عالی .
  ببخشید بنده الان چندین سال است که از همین سی دی ها و دی وی دی های ۵ هزار تومانی استفاده می کنم وزیاد مشکلی نداشتم . اما خیلی مایل هستم یک نسخه اصل داشته باشم . چطوری باید تهیه کنم ؟
  ممنونم اگر راهنمائی کنید . موفق باشین .

  http://pa-star.ir/

  1. سعید رمضانی مدیر گفت:

   مدت‌هاست پیگیر این موضوع نبودم.
   قاعدتا با گوکل کردن یه سری سایت میاد.
   همچنین برای اطمینان خیلی بیشتر میتونین از سرویس‌هایی مثل tooshe.net یا پیمنت ۲۴ استفاده کنید

 73. محمد گفت:

  با سلام میتونید محصولات نرم افزاری اورجینال رو در فروشگاه کیف دیجیتال http://digibag.net با ضمانت اصل بودن تهیه کنید

 74. رضا گفت:

  سلام: دوستان ویندوزهایی که توی ایران کپی میشن و به اسم اورجینال فروخته میشن خیلی خیلی مشکلات دارن! مثلا ویندوز ۱۰ فلان ورژنش رو من از سایت مایکروسافت دانلود کردم هفت و نیم گیگ بود اما دی وی دی که خریدم از بازار چهارو نیم گیگ بود! ببینید چه بلایی برسر ویندوز میارن و چقدر نرم افزارها و سورسهای ضروری ویندوز رو حزف میکنن تا بتونن یه ویندوز رو توی یه دی وی دی ۴ گیگی جا بدن . این نوع ویندوزها بسیار هنگ میکنن و تازه حامل ویروس هم هستن چون کرک میشن کرک هم حامل ویروسه! سعی کنین ویندوز رو از خود سایت مایکروسافت دانلود کنین چون هم کیفیت خوبی داره و هم برنامه نویسهای ایران کلی از خاصیتهای اساسی ویندوز رو نابود نکردن!

  1. سعید رمضانی مدیر گفت:

   تا اونجا که می‌دونم شما مهمل گفتین.
   ممکنه اون ورژنی که از بازار خریدین فقط یه نسخه از ویندوز رو نگه داشته، و اون یکی که دانلود کردین مثلا enterprise و Pro و بقه رو هم داشت. از خود ویندوز نمیشه چیز خاصی حذف کرد. فایده‌ای هم نداره.
   کرک‌های ویندوز به ندرت حامل ویروس هستند. یه چند تا کرکر معروف هست که همه از اونا استفاده می‌کنند و مشکلی ندارند.
   تا حالا هم بعد این همه سال ندیدم کسی خاصیتی از ویندوز حذف کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *