اورَه

سعید رمضانی و نوشته‌هایش

راه حلی برای صدای کم پادکست‌ها

۳ دیدگاه‌ها

بعضی پادکست‌ها رو به راحتی میشه با یه هندزفری معمولی موقع پیاده‌روی شهری گوش داد. من تو مسیر بین کار و خونه با این که میشه اتوبوس و تاکسی عوض کنم و بخشی رو هم از کنار اتوبان پیاده برم، هر از گاهی پادکست گوش می‌کنم.

اما بعضی پادکست‌ها رو طوری ضبط می‌کنند که شدت صدای پایینی دارند و به راحتی نمیشه موقع پیاده روی شهری و حتی تو خونه موقع شستن ظرف‌ها گوش کرد. در حالیکه برای بعضی پادکست‌های دیگه این طوری نیست و به راحتی میشه رد حرف‌ها رو گرفت و گم نکرد.

راهکار من تو این مواقع، استفاده از نرم‌افزارها و سرویس‌هایی‌اه که شدت صدای یک فایل صوتی رو افزایش می‌دن. محدود به پادکست هم نیست. حتی دوست‌تون فایل صوتی هم فرستاده باشه و صداش کم باشه، با این نرم‌افزارها می‌تونین شدت صدا رو افزایش بدین.

www.mp3louder.com

 

عبارت Amplify برای افزایش شدت صدا مصطلحه و گوگل کنید نرم‌افزارها و سرویس‌های مختلفی میاد. من از سایت MP3Louder با افزایش شدت ۳ دسی‌بل استفاده کردم و راضی بودم. تقریبا با هر نرم‌افزار ویرایش صوتی هم میشه این کار رو کرد. مثلا Audacity. برا موبایل نرم‌افزارهایی مثل   MP3 Amplifier هم هست.

تذکر: این روش کیفیت صدا رو کم می‌کنه. گرچه برای پادکست‌ها میزان افت کیفیت عموما در حدی نیست که حتی محسوس باشه. 1. گوشنا صبور گفت:

  عجیبه که در دام متمم و شعبانعلی ها گرفتار شدید
  متمم و نوشتن اتلاف عمر است
  این رو بخونید ضرر نداره. کل کل با یکی از همین متممی هاست و پست فعله گری
  https://virgool.io/@malakuti/متمم-محل-توسعه-مهارتهای-من-نیست-c6yjngik2ap3

 2. […] یا ظرف شستن کمه. می‌تونین از این راهکاری که تو مطلب «راه حلی برای صدای کم پادکست‌ها» نوشتم برای افزایش شدت صدای همچین پادکست‌هایی […]

 3. آیتوس گفت:

  کلا متوجه نشدم چی گفتی از بس درهم و برهم نوشتی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *