اورَه

سعید رمضانی و نوشته‌هایش

فایرفاکس سریعتری داشته باشید

۱ دیدگاه

Vacuum Places Improved

آدرس بار جدید فایرفاکس با این که امکانات خوبی را ارائه می کند،ولی اشکالاتی هم دارد.وقتی آدرس ها زیاد می شوند و در History به طور نامرتب نگه داری می شوند، کم کم سرعت فایرفاکس کم تر می شود،مخصوصا هنگامی که شروع به تایپ آدرسی در آدرس بار می کنید.تا چندی پیش راه حل جدیی برای حل این مشکل وجود نداشت تا این که موزیلا در اول کار یک راه نسبتا پیچیده با Command Line معرفی کرد که نیاز به راه اندازی دوباره داشت، چندی بعد یک راه آسان تر با Error Console معرفی کرد(من هم قرار بود این راه دوم را پست کنم). تا این که در ۲۷ آگوست لایف هکر یک افزونه معرفی کرد که همین کار را بهتر و آسان تر انجام می دهد.

افزونه Vacuum Places Improved 0.3 نسخه بهنیه شده ی Vacuum Places 0.2 است که توسط لوککا نیکولی ساخته شده و امکاناتی همچون پاک کردن اتوماتیک و مخفی شدن و … دارد.به طور خلاصه این افزونه همان دفرگ ویندوز را این بار روی History و BookMarks انجام می دهد و به طور محسوسی سرعت کار با فایرفاکس را افزایش می دهد.

*این افزونه یک آیکون به Status Bar فایرفاکس اضافه می کند که اگر احیانا اشتباها روی آن کلیک کردید تا چند ثاینه فایرفاکستان هنگ می کند.پس بهتر است تنظیماتش را طوری تغییر بدهید که هر دفعه آیکونش ظاهر نشود.

*تا به حال نظرات زیادی در مورد این افزونه داده نشده ولی در یکی از نظرات در مورد اشکال این افزونه با گوگل ریدر نوشته شده که بهتر است قبلا بک آپ تهیه کرده باشید.

با الهام ار لایف هکر  1. […] پست”فایرفاکس سریعتری داشته باشید” یک افزونه برای بهینه سازی دیتابیس های فایرفاکس […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *