اورَه

سعید رمضانی و نوشته‌هایش

تایپ در صفحه کاملا سفید (آفیس ورد فول اسکرین)

۵ دیدگاه‌ها

نوشتن را دوست دارم. وقتی فونتی که با آن می‌نویسم را دوست دارم، بیشتر و راحت‌تر می‌نویسم. مدت‌هاست فونت ایران‌سنس خریدم. گاهی هم از ایران‌سنس‌دست‌نویس استفاده می‌کنم.

عادتی دارم که روزمره خودآگاهانه‌طور بنویسم. بنویسم که چه رفتارهایی انجام دادم، چه حسی داشتم و چرا همچین حسی داشتم. حوصله باشد از تکنیک‌هایی مثل «۵ چرا» هم استفاده می‌کنم.

مساله‌ای که با نوشتن در ورد داشتم، این بود که صفحه کاملا سفید نمی‌شد و نوار بالایی همیشه وجود داشت. دوست داشتم صفحه کاملا سفید باشد ولی نمی‌شد.

مدتی گوگل کردم تا به یک راه‌حل تا حدی مخفی شده رسیدم. برای این که بتوانید صفحه‌ی ورد را تبدیل به یک صفحه کاملا سفید بکنید یعنی شبیه به همچین چیزی شود، چند راهکار دارید:

راهکار اول: دکمه‌های alt+v را با هم فشار داده و بعد دکمه U را بزنید

راهکار دوم: بعد از باز کردن ورد آن بالا سمت چپ باید دکمه‌های کوچکی برای ذخیره کردن و undo ببینید. کنارشان یک مثلت کوچک رو به پایین است. رویش که کلیک کنید، در لیستی که باز می‌شود آخرینش More Commands است. رویش کلیک کنید و طبق تنظیمات تصویر زیر گزینه‌ی Toggle Full Screen View را به آن منوی کوچک بالا اضافه کنید. بعد از انجام این مراحل گزینه‌ای اضافه می‌شود که با کلیک روی آن صفحه کاملا سفید می‌شود و آماده‌ی نوشتنبرچسب‌ها:

  1. علی گفت:

    سلام. دمت گرم. عالی بود. تایپ کردن به این شکل در ورد خیلی راحت‌تر و دلچسب‌تره.

  2. مریم گفت:

    یه نرم افزار هست به اسم focuswriter، نوشتن باهش برای من خیلی هیجان انگیز بوده. میتونی این رو هم امتحان کنی. قبلا در موردش این جا نوشتم(https://bit.ly/2EGCrIK) .

  3. مرسی راهکار جالبی بود

  4. مرسی از آموزش عالیت❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *