اورَه

سعید رمضانی و نوشته‌هایش

بده بره، یا وبلاگ هایی که نرم افزار اصل را مجانی می دهند

۶ دیدگاه‌ها

از آن زمانی که حضرت آدم خلق شد، کلا مجانیت به دل آدم خوش می آمد.مثلا همان میوه ی مجانیی که اگر نمی خوردش(حضرت آدم نمی خورد)  از دست می رفت. برای همین است که بعضی ها برای شاد کردن دل بعضی دیگر GiveAway انجام می دهند(؟!)

GiveAway یا ترجمه تحت الفظی آن “بده بره” یک نوع هدیه یا عیدی است، مثل عیدی هایی که دولت در عید نوروز به کارمندان می دهد. اما این GiveAway در خارج از ایران خیلی معمول تر است و معمولا وقتی بودجه داشته باشند یا عیدی در کار باشد(کریسمس و شکرگزاری و …) برای جذب مخاطب هم شده، یک هدیه ای را می دهند که برود.این هدیه می تواند ۲ دلار باشد، یا هزار دلار. می تواند یک نرم افزار دو دلاری باشد یا یک سخت افزار هزار دلاری(البته در حیطه کامپیوتر).

*اگر به اورجینالیت و کپی رایت اهمیتی نمی دهید، ولش کنید(این مطلب را) بروید مطالب دیگر وبلاگم را بخوانید، از من گفتن.

ghacksبده بره های Ghacks

به این دلیل که در زمین زندگی می کنید و می دانید که کریسمس نزدیک باشد، پس باید بدانید که بازار این  “بده بره” ها هم داغ شده. وبلاگ Ghacks سردمدار این GiveAway هاست که مثل سال قبل هر روز یک نرم افزار تقریبا شاخص را در تعدادی محدود ولی زیاد ارائه می دهد. نرم افزار هایی همچون آنتی ویرس Nod 32 و Kaspersky Internet Security 2009 در سال قبل و Panda Internet Security 2010 و  WinZip در این چند روزه.

Ghacks تا ۲۴ دسامبر این GiveAway ها را ادامه خواهد داد و به دلیل زیاد بودن طرفداران این GiveAway بهتر است همان روز به صفحه این رویداد بروید.مزیت این صفحه نشان دادن نرم افزار روز بعد است. یعنی شما از امروز می توانید بفهمید که فردا چه نرم افزاری ارائه می شود. با نگاه کردن به نرم افزارهای سال قبل آدم امیدوار می شود، ولی تا امروز( ۷ دسامبر) هنوز نرم افزار خیلی مطرحی ارائه نشده است.

Win7News Revampبده بره های Windows7news

به روز رسانی ۱۷ بهمن ۱۳۹۵: این بخش از این سایت دیگر فعال نیست.

یکی دیگر از وبلاگ های مطرح در ارائه نرم افزارهای مجانی به خاطر این روز ها وبلاگ اخبار ویندوز ۷ است که قرار است ۹ هزار دلار هدیه بدهد برود. نحوه GiveAway دادن این وبلاگ هم به نوع خود جالب است. شما هر روز به صفحه هدیه می روید و از بین هدیه هایی که به دردتان می خورد، یکی را انتخاب می کنید. بعد از انتخاب باید دکمه Play را بزنید و کمترین پیشنهاد منحصر به فرد را برای بردن هدیه بدهید.فهمیدید؟

فرض کنید یک نرم افزار ۲۰۰ دلاری را انتخاب کردیم. هر روز تعداد زیادی افراد می آیند و پیشنهاد می دهند. شما هم باید یک مبلغی را پیشنهاد دهید. کمترین مبلغ پیشنهادی که فقط توسط یک نفر ارائه شده باشد، برنده آن روز است. برای مثال برای نرم افزار ۲۰۰ دلاری ما  ۱۰ نفر ۱ سنت پیشنهاد کرده اند، ۲۰ نفر ۲ سنت، ۱۵ نفر ۳ سنت و …. اما این وسط فقط یک نفر ۱۵ سنت را پیشنهاد کرده. پس او برنده است.چون از ۱ سنت تا ۱۴ سنت را بیش از ۱ نفر پیشنهاد داده ولی ۱۵ سنت را فقط ۱ نفر پیشنهاد داده.

نکته جالب ماجرا این جاست که شما می تواند به هر تعدادی که می خواهید برای هر نرم افزاری پیشنهاد دهید. پس اگر شیطانی کنید و از ۱ سنت تا ۱۰۰۰ سنت را یک بار پیشنهاد دهید و خودتان ۱۰۰۱ سنت را پیشنهاد بدهید، ۹۹ درصد برنده شمایید(چون عقل هیچ کس به ۱۰۰۰ سنت نمی رسد!)

نکته منفی ماجرا هم اینجاست که بعضی نرم افزارهای این وبلاگ شبیه نرم افزارهای ارائه شده توسط وبلاگ Ghacks است که این همه دنگ و فنگ ندارد.

GiveAwayOftheDay

یک بده بره ی هر روزه!

این سایت یک وب سایت GiveAway روزانه است، و ۳۶۵ روز سال، ۳۶۵ نرم افزار مختلف را ارائه می دهد. نرم افزارهایش خیلی معروف نیستند، ولی به درد بخور هستند. این وب سایت قسمت Game هم دارد که بازی های ساده و فکری را اغلب ارائه می دهد و به آپدیتی قسمت نرم افزار نیست. یک بار سر زدن روزانه به این وب سایت ارزشش را دارد.

GiveAway های متفرقه

به غیر از این سه سایت، تقریبا سایت دیگری این شغل شریف را ندارد. اما خیلی وقت ها می شود که افراد خوشحالی در انجمن ها  و وبلاگ ها با قوانین خودشان( مثل گیمر بودن، یکی بده بره، تا یکی بدم بره!) دل افراد دیگر را شاد می کنند. بهتر است هر یکی دو هفته کلمه شریف GiveAway را جست و جو کنید، بلکه یک نرم افزار اصل به نرم افزار های اصل شما افزوده شود.

*اگر شما هم وبلاگی را می شناسید که این شغل شریف را دارد، معرفی کنید بلکه ما هم فیضی ببریم.برچسب‌ها:

 1. فرشاد گفت:

  تو که به ما یه چیزی دادی رفت :دی
  خب منم داشتم بهت give away میکردم که نگرفتی (ها ها ها)
  این مطالب عجیب غریب رو از کجا میاری؟ آپ نمیکنی بعد یهو با یه چیز باحال آپ میکنی :دی
  ………..
  محض اطلاع من فردا شب دارم میرم آمل خونه بروبچ تلپ شم، یه هفته دیگه میام (گفتم که از دوری من نری کار دست خودت بدی :دی)

 2. فرشاد گفت:

  راستی یادم رفت بگم
  ……اول……..
  :دی

 3. arash گفت:

  سلام دوست گرامی
  میشه بگید چطور از پیکاسا برای هاستینگ تصاویر استفاده میکنید؟

  1. admin مدیر گفت:

   وقتی تصویر را آپلود کردید در صفحه جدید عکس در ستون سمت راست می توانید نوع لینک(که آیا مشخصا به عکس باشد یا به آلبوم یا اندازه اش چقدر باشد) را مشخص کنید.

 4. ayhan گفت:

  http://www.buzz99.com

  http://www.tipradar.com

  http://www.whateverfree.com

  http://www.yasalprogram.com

  http://technsports.com

  /www.cravingtech.com

  من از این سایتها نرم افزارهای اصل زیادی را برنده شدم مثل : IDM , System Mechanic 10 , AHD Video Converter Ultimate

  1. admin مدیر گفت:

   @ayhan,
   وبسایت های مفیدی بودند. چند موردشان را ندیده بودم.
   برای یک وبلاگ نویس یک نظر مفید، خیلی حال میدهد:دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *