پلیس سایبری ایران

حتما در اخبار شنیدید که پلیس سایبری شروع به کار کرده، در حال جمع کردن افراد متخصص است و هسته اولیه اش تشکیل شده و … (که تا اینجایش مهم نیست) اما شنیدید که گفتند آدرس این پلیس سایبری (فتا) این است: cyber.police.ir؟

بعضی وقت ها آدم میخواهد سرش را بکوبد به دیوار، یا به خاطر مسئولین کشورش آب بشود برود در زمین یا … این یکی از همان مواقع است. مثلا پلیس سایبری تشکیل داده اند که در صفحه رسمیش می بینید نوشته اند:


:: Dear Visitor ::

The website is

Under Construction


پس زمینه هم یک رنگ آبی ساده است با یک تصویر آن پایین. این نماد پلیس سایبری ایران است!

(اگر احیانا شما وقتی این مطلب را می خوانید که به حال صفحه رسیدگی کرده اند، صفحه اولیه را می توانید از این لینک ببینید)

————————————————————————-

در حاشیه:

این گزارش های خبرگزاری ها را بخوانید، این تکه زیر جلب نظر می کند. به شخصه اصلا گیلان یا خراسان رضوی در ذهنم، جرم سایبری خیز (هکر خیز) به نظر نمی آمدند:

وي (سردار سيد كمال هاديانفر)اظهار داشت: همچنين توزيع جرائم اينترنتي در تهران، خراسان و گيلان بيشتر است. رشد قارچ‌گونه جرائم سايبري سوءاستفاده از اينترنت و تخريب نظام فرهنگي و اجتماعي مخل امنيت جامعه است.

*یک چیزی که گوشه ذهنم من را خیلی آزار می دهد، این اصرار بر WWW در آدرس های اینترنتی هست که اصلا هم لازم نیست و مشکل خاصی ایجاد نمی کند. از آن برنامه صبحگاهی تا این پلیس سایبری وقتی می خواهند آدرس را بخوانند حتما در اولش دبلیو دبلیو دبلیو می گویند.

*در همین رابطه لامئی هم نوشته است.

1 دیدگاه

  1. night

    آگوست 18, 2011 at 2:27 ب.ظ

    salam sire ziba va por mohtavae darid ..shad o piroz bashid

پاسخ دهید