اورَه

سعید رمضانی و نوشته‌هایش

منابع خوب برای عجیب سازه دوستان خوب

بدون دیدگاه

ساختمان های عجیب و غریب، ساختمان هایی که معلوم نیست چرا نمی افتند یا چگونه ساخته شده اند، همشیه چشم های شما و من را جذب می کند. این بار هم برای ادای لطف به یک سایت جالب و آشنا کردن شما با منیع سایت های عکس، این پست را پست میکنم.

راه آشنایی من با وبلاگ InstantShift لینکی از وبلاگ معروف ایرانی ۱Pezeshk بود به این سایت.بعد هم آشنایی با پست های معروف InstantShift و قسمت ساختمان های عجیب.

خود نویسنده وبلاگ در دو پست (یکی ۸۰ عکسی و دیگری ۵۰ عکسی) به معرفی ساختمان های عجیب ساخته شده در دنیا پرداخته است.اکثر این ساختمان های قابل سکونتند و در کشورهای امریکا،ژاپن،اسپانیا ، آلمان و … ساخته شده اند.

یکی از نکات جالب این دو پست،مخصوصا پست دومی، وجود سازه های از دوبی (همین کنار گوشمان) و یک سازه از ایران است! فکر میکنید چه سازه ای عجیبترین سازه ایران است؟برج میلاد؟برج پیتزا؟برج افول؟ نه خیر! عجیبترین سازه ی ایران به انتخاب دنیل آدامز، سازه میدان آزادی(اسم خاصی داره؟) است.

فکر کنم اسمش سازه آزادی باشد:)

فکر کنم اسمش سازه آزادی باشد:)

دینل آدامز منابع خودش رو فلیکر و یک سایت جالب دیگه معرفی کرده.سایت Unusual-Architecture. این سایت کلا تصاویر معماری عجیب را قرار می دهد و بر خلاف دو پست دنیل آدامز، تصاویر ساختمان های در حال ساخته شدن را هم قرار داده.مثل برج دورانی دوبی.

بوسیله همین سایت آخری می توانید یک سایت ایرانی از همین نوع بسازید و بازدید خوبی جمع کنید(حمایت از من فراموش نشود)، البته باید قول بدهید تصاویر ساختمان های ایرانی را هم قرار بدهید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *