اورَه

سعید رمضانی و نوشته‌هایش

The Avengers

بدون دیدگاه

avengers

نام فیلم: The Avengers

امتیاز IMDB: ‫۸.۵ (فعلا!)

امتیاز من: ۷ (یا ۶!)

صحنه: ندارد

خلاصه داستان: یک تهدید و نیاز به یکجا جمع کردن ابرقهرمان‌ها برای مقابله با آن.

هشدار: امکان لو رفتن داستان

نسخه ۲.۲ گیگ‌ی The Avengers رو روی یک LED چهل و چند اینچ دیدم. ارزش متمرکز کردن ذهن رو نداشت و بهتره که تو یک جمع دوستانه‌ دیده بشه چون داستان و بنیه‌ی فیلم جذابیت خاصی نداره. فراتر از تخیله و به نوعی خنده دار.

مثلا اون ناو (سفینه) هواپیمابر که نامرئی می‌شه یا هالکی که اون همه قدرت داره. من خیلی در مورد هالک اطلاعات ندارم، ولی تا اونجا که دیده بودم هالک این همه قدرتمند نبود. تو این فیلم هالک بسیار قدرتمند تصویر شده، تا جاییکه که قدرت و مهره اصلی گروه می‌شه در آخرهای فیلم، برای مبارزه با بزرگ‌ترین‌ها!   اون مردآهنی هم به غیر از یکی دوجا بی‌مزه بازی درمی‌آورد، شخصیت‌ش تبدیل شده بود به یک فرد دارای اعتماد به نفس بسیار کاذب لوس. این همه  ‌هک‌کردن و نفوذ به سیستم‌ هم خیلی سریع و راحت اتفاق می‌افتاد.

از اون طرف اون دو نیمه‌خدا تقریبا از دست هرکسی ضرباتی خوردند. سطح ثور(؟) و لوکی پایین بود و ضعیف تصویر شده بودند. مثل این که تمام تمایز ثور و لوکی به اون چکش و عصاشون بد نه نیمه خدا بودنشون. دشمنان آخر هم ضعیف بودند. اگر تیم قادر بود به راحتی دشمنان را شکست بدهد (حتی با کلت و جنگنده و تیروکمان) و سفینه اصلی با یک راکت از بین می‌رفت، پس چه نیازی به گردهم‌آوردن این ابرقهرمانان بود؟ اصلا چه تهدید بزرگی بود که زمین را تهدید می‌کرد؟ وقتی که می‌شد با همین تانک و جنگنده‌های زمینی حساب دشمنان را رسید.

کاپیتان آمریکا هم زیادی کاپیتان آمریکا بود. این که مردآهنی برگشت به موضع کاپیتان، یا وقتی ثور محکم به سپر کاپیتان زد، چکش و سپر همدیگه رو دفع کردند یا مدیریت نهایتا افتاد به دست کاپیتان.  شاید تاثیر صداوسیما باشه ولی شخصیت کاپیتان آمریکا نچسب بود! (برخلاف شخصیتش در فیلم خودش)

خوبی فیلم به این بود که صحنه نداشت. گرچه اگر پوشش ناتاشا (مخصوصا هنگام بازجویی) بهتر می‌شد و و چند ثانیه‌ای که هالک لخت بود بندش کمتر نشون داده می‌شد، فیلم تبدیل می‌شد به یک فیلم اسلامی! (از لحاظ پوشش). من به فیلم از ۱۰ ۶ می‌دم، ولی خب چون اکشنش زیاد بود و تا حدی سرگرمی داشت و پروژه‌ی عظیمی بود، ۷.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *