اورَه

سعید رمضانی و نوشته‌هایش

Axxo، خدای فیلم های سی دی

۱۳ دیدگاه‌ها

امضای آکسو

aXXo اسم مستعار بهترین ریپ کننده ۷۰۰ مگی ۴ سال اخیر است.ریپری که عنوان می شود هنوز به سن قانونی نرسیده و از ۱۱ مارچ ۲۰۰۹ ،بعد از ریلیز Punisher: War Zone دیگر فیلمی را ریلیز نمی کند.

نام aXXo اولین بار در در فروم Darkside Release Group(Darkside_RG)در ۲ نوامبر ۲۰۰۵ عنوان شد.هم اکنون یوزر aXXo در این فروم با ۱۷۴۷ پست مدیر است و یک بخش مخصوص برای ریلیز های خودش دارد.آخرین باری که در فروم دیده شده ۱۹ جولای ۲۰۰۹ بوده،و آخرین پستش هم ۱۷ جولای در یک تایپک منظره ساحل اسکاربورگ زده.تمام اطلاعاتی که می شود از پروفایلش به دست آورد،همین اطلاعات است.او حتی یک آواتار جالب تر از X ندارد و فقط انتخاب p2p به عنوان کشور،حاکی از علاقه ی وافر او به اشتراک گزاری است.

از نکات جالبی که می توان از انجمن Darkside_RG به دست آورد، وجود ۳۱ یوزر با نام هایی همچون axxoLover و یا axoo Freak است، که نشان از محبوبیت وافر این ریپ کننده مشهور دنیای warez دارد.

AXXo تا به حال چندین وقفه در ریلیز ریپ هایش داشته که آخرین آن بعد از انتشار Punisher: War Zone اتفاق افتاده، بعد از این آخرین وقفه اکثرا ریپ های گروه های دیگر مانند FXG به عنوان ریپ aXXo توسط پوینت جویان در فروم های مختلف منتشر می شود.پس به یاد داشته باشید بعد از ۱۱ مارچ ۲۰۰۹ هر ریلیز دیگری با این نام دروغ است و حتی ممکن است آلوده به فایل های مخرب باشد.

(برای مطمئن شدن می توانید از دو لینک مقابل استفاده کنید:صفحه aXXo در SuperFundo: http://bit.ly/gtp-axxo-10 و صفحه FXG در SuperFundo: http://bit.ly/gtp-axxo-11)

با توقف انتشار ریلیز های aXXo حدسیات بسیار خنده دار و متناقضی زده می شود.برای مثال در تاپیک Axxo(bit.ly/gtp-axxo-1) بعضی کاربران تازه وارد عنوان کرده اند که او مهد ریلیزهای خود را وداع گفته و همچنان که پدر شده،ریلیز های خود را در spped.cd منتشر می کند.این نوع شایعات درست برعکس جمله ای است که او در متن تمام info های فیلم های خود می نویسد:”مراقب جعلیات و افراد احمق باشید.ریلیز های aXXo را فقط از اکانت های aXXo دانلود کنید.یادتان باشد از http://www.darksiderg.com بازدید کنید.”

البته خود aXXo در پست ۷۳ام همان تاپیک اعلام کرده که خانه من Darkside_RG است و همیشه مواظب جاعل ها باشید.

در ادامه خلاصه ی مقاله تیم واکر در ایندپندنت را می خوانید که وقتی در ۲۹ دسامبر ۲۰۰۸ منتشر شد در بین طرفدران aXXo سروصدای زیادی به پا کرد:

در ۸٫۴۰ دقیقه صبح دوشنبه ۱۵ دسامبر پست تازه ای در Darkside_RG ایجاد می شود.این پست حاوی یک فایل بیت تورنت استبزرگترین و مورد قبول ترین نوع اشتراک گزاری فایل در .وبکه محتوی دومین فیلم ترسناک کیفر ساترلند استMirrors.این اتفاق بزرگی در دنیای اشتراک گزاری فایل هاست،زیرا ۱۰۰۰ مین ریلیز aXXo،معروفترین دزد اینترنت، منتشر شده.اگر شما از قبل  را می شناسید،پس احتمالا اعمال غیر قانونی زیادی تا به حال انجام داده اید.

aXXo شاید ناشناس باشد،ولی او یک اسم جهانیست.فایل های او توسط چندین میلیون یوزر اینترنت در هفته دانلود می شوند و فیلم های اوست که یک سوم ترافیک بیت تورنت را تشکیل می دهند.”امروز بیشترین عبارات سرچ شده Prison Break و aXXo است،اگر Prison Break دیشب پخش شده باشداین سخنان دیوید پرایس یکی از مسئولان آژانس مبارزه با دزدی دیجیتال است.”ولی فردا از ارزش Prison Break کاسته می شود اما همچنان aXXo بر سر زبان ها خواهد بود.در دو سال قبل aXXo یکی از پنج جست و جوی برتر mininova بوده.

aXXo به خاطر کیفیت و آسودگی استفاده ریلیزهایش معرف شده.او معروف شده زیرا شما می توانید یک فیلم با کیفیت دی وی دی(حداقل در چشم آماتورها) را در یک سی دی جا دهید، زیرا ریلیز های او همه ۷۰۰ مگابایتی هستند.

هویت او یک معمای بسیار جالب برای بینندگان ریلیز هایش است،(به طوریکه یک فیلم ساز کانادایی در حال درست کردن مستند اوست) ولی این هویت و کنجکاوی برای پیدا کردنش، طرفداران او را بسیار ناراحت می کند.تنها ردپایی که از هویت او موجود است یک مصاحبه ایمیلی با وی در سایت TorrentFreak است،مصاحبه ای که با یک نوجوان تنها انجام شده،او باور دارد اگر فیلمی وجود دارد که شایسته دیدن است پس هر کسی حق دیدنش را دارد.”

پرایس می گوید:”من باور ندارم او یک نوجوان است.هر کسی که این ادعا را می کند متقلب است.با توجه به نشانه های موجود او یک فرد با تجربه است

ولی شهرت aXXo می تواند دردسر ساز باشد.وقتی او در میان دانلودرها مشهور شد،سو استفاده از نام و تگ او به راحتی توسط افراد شرور توسعه یافت،حتی سایتی به نام axxotorrents.com هم به روی کار آمد.در سال ۲۰۰۷ حرکات شیطانی تری انجام شد،معروف است در آن سال MPAA فایل های خالی را با نام و تگ aXXo منتشر ساخت که برای پیدا کردن آی پی های دانلودرها به کار میرفت.بعد هم شخصی برای خراب کردن شهرت او،فایل هایی با تگ aXXo منتشر ساخت که حاوی فایل های مخرب و جاسوسی بودند.

به خاطر این کارها aXXo عصبانی شد و تا از کار افتادن سایت axxotorrents.com، عرضه فیلم هایش را متوقف کرد.در زمان غیبت aXXo و مخصوصا زمانیکه او تمام ریلیزهایش را از The Pirate Bay پاک کرد،رپیر های جدید وارد عرصه شدند.از جمله FXG که فایل هایش تقریبا کیفیتی برابر فایل های aXXo و حجم ۷۰۰ مگابایتی داشتند.اما باهوش تر از FXG رپیر klaxxon بود که با انتخاب این نام،همیشه فایل هایش در جست و جوی نام aXXo پیدا می شد!

تایم واکر در انتهای مقاله خود می نویسد:”در سوی دیگر توانایی های aXXo فراانسانی پنداشته می شود.برای دوست دارانش او بتمن است،او رابین هود است،او خداست:او همه جا هست و هیچ کجا نیست.

شاید بعد از خواندن خلاصه ی مقاله اینیدیپندنت بد نباشد نتایج یک نظر سنجی که از ۲۹۰ بازدیدکننده سایتس اسمیف در وبلاگ Act Of Rage(http://bit.ly/gtp-axxo-5) انجام شده،را ببینید:

۱-aXXo شامل ۹۱ عضو تمام وقت است که خودشان را با یک نام aXXo عنوان می کنند.

۲-دی وی دی ریپ های غیر قانونی توسط ۶ پخش کننده اصلی به طور وسیع در تورنت ها پخش می شود.

۳-یک گروه ۱۹ نفره از کاراگاهان زندگی خود را وقف پیدا کردن این رابین هود دنیای مدرن کرده اند.

و در آخر تنها مصاحبه ی انجام شده در تاریخ با aXXo

و مصاحبه TorrentFreak با aXXo :

T:کی شروع کردی به ریپ/ آپلود DVDRipها؟

a:وقتی ۱۵ ۱۶ ساله بودم،شروع کردم به پشتیبان گیری از DVD هام.قصه از اونجا شروع شد

T:انگیزه تو از اشتراک گزاری این فیلم ها چی بود؟

a:چرا که نه؟من وقتی یه فیلم عالی رو می بینم، باور دارم که هر کسی حق داره با این فیلم سرگرم بشه

T:فکر نمی کنی آپلود و به اشتراک گزاشتن این فیلم ها(دارای کپی رایت) اشتباه باشه؟

a:نه واقعا.این اول فقط برای من و بعضی دوستام بود.

T:تو، تو این کار تنهایی یا از کسایی هم کمک میگیری؟

a:نه تنهام،بدون هیچ فرد دیگه ای.

T:به نظر میاد که تو ریپ ها ۷۰۰ مگابایتی رو ترجیح می دی نه بیشتر، چرا؟

a:با کمی از دست دادن کیفیت(شاید هم بدون) تو یک سی دی موزیک جا میشه.

T: در چه سایت هایی این ریپ ها رو منتشر می کنی و چرا فقط نه یکی؟

a: من در سایت های معدودی این ها منتشر می کنم.بیشتر افراد فقط یک سایت رو دوست دارن ولی من میخوام هر چه بیشتر این هارو گسترش بدم.

T: در مورد سایت هایی که از اسم تو (سو)استفاده می کنند چه نظری داری،مخصوصا axxotorrents.com؟

a:این یه مسئله ی حساسه.من چیزی بر علیه اون ها ندارم و این یه سوتفاهم بود که رفع شد.من تمام تورنت های اون سایت ها رو برای واقعی بودن چک کردم.

T:مردم چه طوری می تونن بگن که یه تورنت خراب و یا تقلبی نیست؟

a:اگه فایل مورد نظر به صورت RAR هست اون وقت تقلبیه.ریپ های من شامل ۲ یا ۳ فایل، فایل info و فایل avi و فایل TXT.

T:از کجا فیلم ها رو میگیری و آیا از ریلیزهای سین هم استفاده می کنی؟

a:

T:فکر می کنی که پخش این فیلم های دارای کپی رایت از نظر اخلاقی اشتباهه؟و تو به اشتراک گزاشتنشون رو یه نوع دزدی به حساب میاری؟

a:خدا رو شکر ما تو این کشور تخلف کپی رایتی رو باور نداریم.این فقط اشتراک گذاری تفریح،نه چیز دیگه ای.

T:باشه،شاید این آسون تر باشه جواب دادن بهش،تو چه سایت BitTorrent رو از همه بیشتر دوست داری؟

a:من یه علاقه خاص ندارم. Draksiderg.com در اصل جای فایل های من هست ولی من در سایت های زیادی به اشتراک می زارم. Superfundo, Demonoid, MiniNova, The Pirate Bay.

T:و چیز دیگه ای که بخواهی بگی؟

a:فایل هایی که دانلود می کنین رو آپلود کنین و همچین چیز هایی.

T:ممنون!

a:خواهش می کنم.

نکات حاشیه ای aXXo:

۱-یکی از حاشیه های aXXo وجود دعایی برای اوست که او را به نوعی خدای ریپ می داند(به خاطر حفظ آهنگ و زیبایی دعا آن را ترجمه نمی کنیم!):

Our Ripper, who art on mininova,
aXXo be thy name.
Thy torrents come.
Seeding will be done,
Here as it was on suprnova.
Give us this day our latest rips.
And forgive us our leeching,
As we forgive those that leech from us.
And lead us not on to private trackers;
But deliver us from the MPAA:
For thine is the ripping, the seeding, and the glory,
For ever and ever.

Amen…

۲-در بعضی انجمن ها و سایت ها تصویر زیر به عنوان هویت aXXo فاش شدقرار گرفته است(http://bit.ly/gtp-axxo-6 و http://bit.ly/gtp-axxo-7 و http://bit.ly/gtp-axxo-8)

هویت آکسو

هویت آکسو

۴-یک یوزر فیس بوک(facebook.com/irlegend) عنوان می کند که aXXo هست و ۵۴۸۹ تا fan برای خودش پیدا کرده است.اما وقتی به لیست وب سایت های این یوزر می رویم علاوه بر سایت Darksiderg.com وبلاگ http://axxo-release.blogspot.com را نیز مشاهده می کنیم که در هیچ کجا نشانی از آن وجود ندارد.البته به دلیل پسوردی بودن این وبلاگ ممکن است این همان راهی باشد که aXXo با آن ریپ هایش را فقط با دوستانش به اشتراک می گزارد.

۵-در هفتم آگوست ۲۰۰۹ اکانت aXXo در MiniNova به روز شد.موج شادیی بین هواداران او به وجود آمد که او برگشته است.اما ریپ های به روز شده،در واقع فیلم هایی بودند که دوباره در MiniNova آپلود شده اند و معلوم بود که کار ماه ها قبل تر است.واقعیت عجیب تر این است که در همان روز تقریبا همان ریلیز ها در اکانت های ریپر های شناخته شده ی دیگر قرار گرفت و شک را بیشتر کرد.تنها حدسی که TorrentFreak زده این است که، MiniNova دچار اشکال شده و ریلیز هایی که چند ماه قبل وارد شده اند را هم اکنون نشان می دهد.( http://bit.ly/gtp-axxo-9)

۶- گفته می شود یک کارگردان کانادایی در حال کار بر روی مستندی با عنواندر جست و جوی aXXo” است(http://bit.ly/gtp-axxo-2).

۷-با این همه طرفدار و دوست دار که فایل هایش را میلیون ها بار دانلود می کنند، به اعتقاد اعضای سطح بالای Warez و اکثرا سینر ها(گروهی که دنیای Warez از آن ها تغذیه می کند) aXXo فقط فردی است که ریلیز های سین را دوباره به نام خودش اینکود می کند،همین.

=======================================================

ودر آخر، این هم نمونه ای فایل INFO ریلیز های aXXo:

قالب INFO های آکسوبرچسب‌ها:

 1. رضا.ب گفت:

  مطلب جالب و کاملی بود… من خودم بارها از aXXO فیلم گرفتم… البته این لینک http://axxo.superfundo.org/ نوشته که ۱۱ سپتامبر هم یک ریلیز داشته…

  1. admin مدیر گفت:

   شاید این فیلم هم مثل مشکل دمونوید باشد.چون یوزر آکسو در فروم دارک ساید آخرین تاپیکش تا حال حاضر مربوط می شود به همین فیلم پانیشر.مرسی

 2. فرشاد گفت:

  مرسی، بلاخره با یه مطلب خوب آپ کردی :))
  واقعا بهترین ریپ همین axxo هست.

  1. admin مدیر گفت:

   محرکش تو بودی.این قرار بود برای مجله منتشر بشه که نشد.مرسی

 3. فرشاد گفت:

  آره یادمه میخواستی اینو بنویسی.
  هـــــــــــــــــی یادش بخیر

  1. admin مدیر گفت:

   یادش بخیر چیه؟ همش کار این ماهیگیر بود.الانم که مقاله ها هست میشه دوباره راه انداخت ولی…

 4. فرشاد گفت:

  الان که دیگه اون مقاله ها قدیمی شده. منم مقاله هامو تو سایت گذاشتم.
  دوباره اگه همچین پیشنهادی بدیم حامد کلا قاط میزنه، میزنه سایت رو نابود میکنه.
  جرات داری بهش بگو مجله ببین چیکار میکنه :دی
  باید دور اینجور کارای دسته جمعی رو تو سایت خط بکشیم. هر دفعه یه چیزی میشه و همه چی بهم میریزه.

 5. فرشاد گفت:

  کجااااااااااااااااایی
  بیا آپ کن[img]http://www.pic4ever.com/images/2mo5pow.gif[/img]

  1. admin مدیر گفت:

   دو تا مطلب تو چنته دارم، به زودی آپ می کنم.

 6. حیف این مطلب عالی نیست که فقط ۴-۵ تا کامنت داره؟!

 7. هاتف گفت:

  آقا عالی بود.. خدا روحشو شاد کنه ریپر خوبی بود 😀

 8. احمد گفت:

  اقا این اصطلاحات رو به ما هم بگید عجب سایتی هستی
  ریلز و دارک فلان از این حرفا

  ممنون میشم

 9. مهدی گفت:

  مطلب بسیار جالبی بود
  شما ریپ FXG رو هم معرفی کردی . میشه یه لطفی کنی بهترین ریپ های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ رو هم معرفی کنی یا اینکه باز هم همون FXG رو توصیه میکنی؟ با تشکر فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *