اورَه

سعید رمضانی و نوشته‌هایش

جیمیل پیشرفته،توییتر و فیس بوک وفرندفید در ایمیل شما

۵ دیدگاه‌ها

Gmail Labs @pcworld

@pcworld

گوگل خیلی وقت است که از یه موتور جست و جو بودن، درآمده و امکانات زیادی می دهد.

یکی از قسمت های مهم گوگل،Gmail یعنی سرویس ایمیل گوگل است و این یعنی باید گوگلی باشد و صرفا نه یک ایمیل.این نوع ایمیل مختص نبودن، با تبی به نام Labs از قسمت Settings  به شما ارائه می شود.

شما در Labs می توانید سرویس های مشهور وب ۲ را به ایمیلتان بیاورید، بهتر چت کنید،ایمیلتان را ترجمه کنید یا حتی در ایمیلتان بازی های ساده انجام دهید.کافیست در تب Labsاز قسمت Settings اکانت جی میلتان هر کدام از امکاناتی که نیاز دارید را فعال کنید.

اگر دقت کنید آخرین گزینه از قسمت Labs گزینه ای به نام Add any gadget by URL است که به شما اجازه می دهد امکانات بیشتری را در کنار ایمیلتان داشته باشید.کافی است این گزیه را Enable کنید و در تب جدید Gadgets قسمت Settings با وارد کردن آدرس هایی که در ادامه مطلب پیدا می کنید،ایمیلتان را نونوار کنید.

پس پیش به سوی امکانات بیشتر:

۱-توییتر دیگر فقط یک سایت و یک سرویس معمولی نیست،توییتر شبیه یک انقلاب کوچک است که قسمتی از روان ما به عنوان ساده خواهی و ابرازخود را متبلور کرده.با توییتر گدجت شما می توانید، به راحتی از کنار ایمیلتان اکانت توییترتان را چک کنید و توییت کنید بدون این که به صفحه اصلی توییتر بروید.
http://www.twittergadget.com/gadget_gmail.xml

۲-دوری از فرندفید هم سخت است!اما چه کنیم که در صفحه ایمیلمان از فرندفید دوریم.پس بیایید با افزودن گدجت زیر در هنگام ایمیل خوانی هم فرندفید داشته باشیم.

http://friendfeed.com/embed/googlegadget/spec

۳-پر بیننده ترین و بیشترین مطلبی که دیگ شده چیست؟چه مطالبی الان روی بورس است؟ یا می خواهید بدون دردسر به روز باشید و حداقل عنوان مطالب روز را بدانید؟اگر جواب این سوالان “بله” است از لینک زیرگدجت دیگ را به ایمیلتان اضافه کنید و در کنار ایمیلتان مطالب دیگ شده روز را ببینید.

http://digg.com/goog/ig.xml

۴-فیس بوک گدجت به شما اجازه می دهد اکثر کارهای معمولی فیس بوک را از کنار ایمیلتان انجام دهید.

http://www.brianngo.net/ig/facebook.xml

۵-اگر از افرادی هستید که عضو گروپ های مخنلف هستید و روزانه مطالب جدید و جالبی به ایملیتان می رسد،با تلفیق گدجت بیت لی و توییتر می توانید یک لینک دونی پربازدید و به روز را از اکانت توییترتان بسازید.واضع است که با گدجت بیت لی می توانید لینک ها را کوتاه تر کنید.

http://hosting.gmodules.com/ig/gadgets/file/107368512201818821991/bitly-shortener.xml

۶-هر فردی کارهایی دارد که بکند،مخصوصا وبگردهایی که باید در سرویس های مختلف به دنبال کارهای خود باشند.Remembar the milk یک سرویس وب “انجام بده” است که به شما کمک می کند تا کارهایی را که باید بکنید را از یاد نبرید و به عنوان یک فرد بدقول در دوستان اینترنتیتان مشهور نشوید.

http://www.rememberthemilk.com/services/modules/googleig/rtm.xml

با الهام از Techie-Buzz و MakeUseOfبرچسب‌ها:

 1. رضا.ب گفت:

  خوب، خوبه. اما توییتر و فییبوک و فرندفید که فیلترند و مورد استفاده نیستند. ولی این مورد شیش قابل استفاده است. مرسی از معرفیشون.

 2. admin مدیر گفت:

  توییتر الان فیلت نیست.در مورد همین مطلب نوشتم:
  http://oorah.ir/twitter-free

 3. طیب گفت:

  این آدرسهارو دقیقا کجا باید کپی کنیم

 4. admin مدیر گفت:

  در ابتدای مطلب تصویری توضیح داده شده است.در قسمت جدید Labs در کادر”Add any Gadget By url”

 5. ممنون از اطلاعات مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *